NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

MANE SLAGALICE

Otvaram ovu temu kako bi smo svi zajedno usavršili ovu internet slagalicu i uklonili i najmanju mogućnost za varanje. Ovde pišite svoje primedbe i predloge za eventualne izmene, kao i apele supervizoru i ekipi o izmenama.

Za početak ću ja obratiti pažnju na jednu malu grešku u slagalici. Radi se o sledećem:

U prvoj igri, slagalici, ukoliko su ponuđena slova N i J kao dva zasebna slova, ona se mogu iskoristiti kao slovo NJ(njuška). To nije u redu jer slovo NJ bude ponuđeno kao jedno slovo kad postoji u određenoj postavci slova.

Dakle greška je u sistemu koji ne razlikuje slovo NJ od spojenih slova N i J.

15 za
2 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-02-14
???

Dugme Pravila igre vodi na "Cesto postavljena pitanja" umjesto na navedeno. Napisati pravila igre za svaku igru, maksimalni broj bodova i sl. a faq da dobije posebnu stranu. Posebnu stranu treba da dobiju i pravila ponasanja na sajtu i forumu te moguce posljedice ukoliko se ta pravila krse. Takodje, pravila navesti i prilikom registrovanja, odnosno usloviti registrovanje prihvatanjem istih. Postojeci takmicari bi po uvodjenju tih pravila prilikom svog prvog logovanja prihvatili uslove.

Neka od pravila bi mogla da budu:
1. Zabranjeno je otvaranje duplih naloga na listi i to moze rezultovati zabranom pristupa svim nalozima.
2. Ne saljite reklame na forum
3. Nije dozvoljeno komentarisanje pitanja iz igre, za tu potrebu imate dugme Prijavi problem sa igrom
4. Provociranje, prijetnje, vrijedjanje po bilo kom osnovu nece biti tolerisano.

I tako dalje....po izboru vlasnika sajta.

O nedostacima u samim igrama vec je pisano dosta i administratori i suprvizori su svjesni istih...bar se nadam.

16 za
2 protiv
Dvorska budala
2011-02-14
???

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

Otvaram ovu temu kako bi smo svi zajedno usavršili ovu internet slagalicu i uklonili i najmanju mogućnost za varanje. Ovde pišite svoje primedbe i predloge za eventualne izmene, kao i apele supervizoru i ekipi o izmenama.

Za početak ću ja obratiti pažnju na jednu malu grešku u slagalici. Radi se o sledećem:

U prvoj igri, slagalici, ukoliko su ponuđena slova N i J kao dva zasebna slova, ona se mogu iskoristiti kao slovo NJ(njuška). To nije u redu jer slovo NJ bude ponuđeno kao jedno slovo kad postoji u određenoj postavci slova.

Dakle greška je u sistemu koji ne razlikuje slovo NJ od spojenih slova N i J.

...Не може тако. Не треба да се пише P E Č E NJ A RA, PEČENjARA, него само PEČENJARA I

P E Č E N J A R A. Слова N и J  могу да стоје засебно, а да се састави реч NJUŠKA. Тако је по правопису.

3 za
7 protiv
Matorac
2011-02-15
???

Matorac napisa...

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

Otvaram ovu temu kako bi smo svi zajedno usavršili ovu internet slagalicu i uklonili i najmanju mogućnost za varanje. Ovde pišite svoje primedbe i predloge za eventualne izmene, kao i apele supervizoru i ekipi o izmenama.

Za početak ću ja obratiti pažnju na jednu malu grešku u slagalici. Radi se o sledećem:

U prvoj igri, slagalici, ukoliko su ponuđena slova N i J kao dva zasebna slova, ona se mogu iskoristiti kao slovo NJ(njuška). To nije u redu jer slovo NJ bude ponuđeno kao jedno slovo kad postoji u određenoj postavci slova.

Dakle greška je u sistemu koji ne razlikuje slovo NJ od spojenih slova N i J.

...Не може тако. Не треба да се пише P E Č E NJ A RA, PEČENjARA, него само PEČENJARA I

P E Č E N J A R A. Слова N и J  могу да стоје засебно, а да се састави реч NJUŠKA. Тако је по правопису.

...

Da, ali to onda nisu slova N i J, nego slovo NJ, koje npr uopšte nije ponuđeno.

2 za
1 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-02-17
???

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

Matorac napisa...

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

Otvaram ovu temu kako bi smo svi zajedno usavršili ovu internet slagalicu i uklonili i najmanju mogućnost za varanje. Ovde pišite svoje primedbe i predloge za eventualne izmene, kao i apele supervizoru i ekipi o izmenama.

Za početak ću ja obratiti pažnju na jednu malu grešku u slagalici. Radi se o sledećem:

U prvoj igri, slagalici, ukoliko su ponuđena slova N i J kao dva zasebna slova, ona se mogu iskoristiti kao slovo NJ(njuška). To nije u redu jer slovo NJ bude ponuđeno kao jedno slovo kad postoji u određenoj postavci slova.

Dakle greška je u sistemu koji ne razlikuje slovo NJ od spojenih slova N i J.

...Не може тако. Не треба да се пише P E Č E NJ A RA, PEČENjARA, него само PEČENJARA I

P E Č E N J A R A. Слова N и J  могу да стоје засебно, а да се састави реч NJUŠKA. Тако је по правопису.

...

Da, ali to onda nisu slova N i J, nego slovo NJ, koje npr uopšte nije ponuđeno.

... pa ako je ponuđeno N i J onda može i NJ

2 za
7 protiv
.
2011-02-17
???

SteFy 2o11. napisa...

 pa ako je ponuđeno N i J onda može i NJ

Uopste nisi u pravu, zasto bi rec ljuljanje bila bodovana kao rec od 9 slova kad to nije rec od 9 slova. A i da je tacno to sto pricas, onda bi bilo tacno i da slovo NJ mozes da dobijes samo ako su ti ponudjeni i J i N, posto ja nikad nisam video NJ.

4 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-02-17
???

Dakinsljam napisa...

SteFy 2o11. napisa...

 pa ako je ponuđeno N i J onda može i NJ

Uopste nisi u pravu, zasto bi rec ljuljanje bila bodovana kao rec od 9 slova kad to nije rec od 9 slova. A i da je tacno to sto pricas, onda bi bilo tacno i da slovo NJ mozes da dobijes samo ako su ti ponudjeni i J i N, posto ja nikad nisam video NJ.

...

I NJ i LJ i DJ budu ponudjeni kao jedno slovo. Kad nisu ponuđeni kao jedno slovo onda bi bilo pravedno da se ne prizna spajanje dva slova u treće.

LJULJANJE se može dobiti od slova LJ, U, LJ, A, NJ, E, a ne može od slova L, J, U, L, J, A, N, J, E

8 za
0 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-02-17
???

Mogao bi i supervizor da se umeša i da razjasni nesuglasice oko pravljenja slova koje nije ponuđeno od dva ponuđena.

5 za
0 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-02-17
???

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

Mogao bi i supervizor da se umeša i da razjasni nesuglasice oko pravljenja slova koje nije ponuđeno od dva ponuđena.

... DJ nije slovo, to su 2 slova, slovo je Đ. Neko može da napiše DJ, ali to ima isti tretman kao da sam napisao SH umesto Š. Dakle, DJ se ne priznaje ni u latiničnoj varijanti.

Što se tiče Њ i Љ, upravo ste otkrili razloge zašto J nikada ne bude ponuđeno ako već ima N ili L u ponudi. Nažalost, rečnik koji imamo je latinični, a neke reči sadrže NJ i LJ, a da su u pitanju 2 slova. Recimo, matematički pojmovi "конјугација" i "инјекција". Pošto je nemoguće utvrditi da li je jedno ili 2, te kombinacije se izbegavaju.

Od kada je uvedena mogućnost da se slova u kucaju, a ne biraju mišem, nije više ni realno moguće da u ponudi dobijete slova Њ i Љ, pa ih zato i nema. Jedino rešenje za ovaj problem bi bilo da napravimo da igra bude isključivo ćirilična, ali za to bi nam trebao i rečnik u ćirilici koji nemamo.

10 za
2 protiv
Supervizor
2011-02-17
???

Supervizor napisa...

Što se tiče Њ i Љ, upravo ste otkrili razloge zašto J nikada ne bude ponuđeno ako već ima N ili L u ponudi.
 
Ја сам више пута у понуди имао слова Н и Ј, а једанпут сам (пробе ради) направио од њих реч са словом Њ Компјутер је то признао
4 za
0 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-02-17
???

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

Supervizor napisa...


Ја сам више пута у понуди имао слова Н и Ј, а једанпут сам (пробе ради) направио од њих реч са словом Њ Компјутер је то признао

... hm, ne bi smelo. Ako Vam se opet desi, ostavite nam primedbu nakon odigrane igre, pa ćemo proveriti.

5 za
1 protiv
Supervizor
2011-02-17
???

OK, inače to mi se desilo u poslednjih petnaestak dana, pa mođete proveriti u statistici.

4 za
0 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-02-17
???

Supervizor napisa...

hm, ne bi smelo. Ako Vam se opet desi, ostavite nam primedbu nakon odigrane igre, pa ćemo proveriti.

Meni se takođe  desilo

3 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-02-18
???

Supervizor napisa...

Od kada je uvedena mogućnost da se slova u kucaju, a ne biraju mišem, nije više ni realno moguće da u ponudi dobijete slova Њ i Љ, pa ih zato i nema. Jedino rešenje za ovaj problem bi bilo da napravimo da igra bude isključivo ćirilična, ali za to bi nam trebao i rečnik u ćirilici koji nemamo.

Sasvim prihvatljivi argumenti. Takođe i konjugacija i injekcija i slicne reci se sa mnogo manje muke prikljucuju recniku na ovaj nacin. Onda samo predlog supervizoru da kada bude doterao sajt skoro do savrsenstva, da dotera i ovu sitnicu i bice savrsenstvo.

5 za
2 protiv
Dakinsljam
2011-02-18
???

 У латиничном писању слова Н и Ј су равноправна, а NJ је диграф. Оно "ј"  није (иако  се тако написано може видети на скоро свим  печењарама и мењачницама) графички додатак слову N, попут оног полукружића на ћириличном Њ, него слово које стоји независно. И не сме, кад се пише са размаком, да се пише R E Š E NJ E, O B R A Z L O Ž E NJ E, него само  R E Š E N J E...

Зато мислим да би реч OCENJIVANJE морала да се призна као да има 11 слова.

1 za
2 protiv
Matorac
2011-02-18
???

Matorac napisa...

И не сме, кад се пише са размаком, да се пише R E Š E NJ E, O B R A Z L O Ž E NJ E, него само  R E Š E N J E...

Si ti potpuno siguran u ovo?

3 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-02-18
???

Апсолутно сам сигуран. Али теби се чини да нисам, зато што целог века виђаш онако.

Kао и P E Č E Nj A R A, M E Nj A Č N I C A... Виђао си то и усправно. Некад оно "ј" буде толико ситно, као да је у индексу: M E Nj A Č N I C A. Пун Београд тих натписа.

Погледај хрватске текстове.

2 za
1 protiv
Matorac
2011-02-18
???

Matorac napisa...

 У латиничном писању слова Н и Ј су равноправна, а NJ је диграф. Оно "ј"  није (иако  се тако написано може видети на скоро свим  печењарама и мењачницама) графички додатак слову N, попут оног полукружића на ћириличном Њ, него слово које стоји независно. И не сме, кад се пише са размаком, да се пише R E Š E NJ E, O B R A Z L O Ž E NJ E, него само  R E Š E N J E...

Зато мислим да би реч OCENJIVANJE морала да се призна као да има 11 слова.

... misliš OCENjIVANjE?

2 za
1 protiv
.
2011-02-18
???

Ne, ne i ne, U latiničnom pismu ne postoji veliko slovo Nj. Не постоји ни графема Nj. То што ти виђаш по граду такве исписе, не значи да је то правилно (по правопису).

2 za
3 protiv
Matorac
2011-02-19
???

Matorac napisa...

Апсолутно сам сигуран. Али теби се чини да нисам, зато што целог века виђаш онако.

Kао и P E Č E Nj A R A, M E Nj A Č N I C A... Виђао си то и усправно. Некад оно "ј" буде толико ситно, као да је у индексу: M E Nj A Č N I C A. Пун Београд тих натписа.

Погледај хрватске текстове.

Da, da, stvarno pise na potpuno svim pecenjarama, i na skoro svim menjacnicama!!! Eto, ispada da jedna rec napisana cirilicom i latinicom nema isti brij slova, a sve je to regularno po pravopisu.

Jedan profesor srpskog mi je pricao o slovu NJ u latinici, kako je bilo nekih pokusaja da se napravi da bude jedno slovo kao i Đ. Ali eto, ostalo je N+J. Ne pitah ga dal je NJ ini Nj, ali vidim da se razumes, pa mogu da prihvatim.

smiley

4 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-02-19
???

štrapaciranje nije validna riječ 

2 za
1 protiv
Samra
2011-05-05
???

Hahaha... uvatili ste se za slova, a slagalica ima jednu drugu OGROMNU manu. Naime moguce  posle odigrane igre jednostano resetovanje te igre sto omogucava igracu da je odigra ponovo. A u svim igrama sem u "skocku" resenja su ista kad se resetuje kao i pre tako da igrac zna resenje "unapred". A "skocka" moze da resetuje sve dok ne pogodi kombinaciju koja je zadata. Tako da svakim danom ima maksimalan broj poena...

Ko ne veruje nek pogleda mojih zadnjih par rezultata gde sam imao po 197 poena... jer vise i ne moze...

Nadam se da ce administratori otkloniti tu gresku jer ce uskoro svi imati po maksimum poena stalno...

0 za
13 protiv
Nindza Kornjaca
2011-05-05
???

Cekamo klasicnog sa nekim prigodnim stihom... laugh
 

5 za
1 protiv
Fellow
2011-05-05
???

Vec je milon puta pisano o tome....ta varijanta je moguca samo ako nisi na rang listi!!!!!!!!!!

6 za
0 protiv
Gale Djordjevic
2011-05-05
???

Slović Slavko napisa...

Питање је да ли је у плану да се исправи недостатак који омогућава варање а то је да када се заврши игра и компјутер покаже решење - ако се тада изађе и поново уђе писаће као да нисте одиграли игру и поново можете да одиграте, а с обзиром да сте видели решење можете да урадите максимум, то сам пробао и урадио с максималних 197 у тој партији (наравно није ми у плану то да радм, то сам урадио да видим да ли функционише)... Додуше стварно не знам зашто ико игра слагалицу ако не тестира своје знађе већ ајде да кажем вара не би ли имао што више поена, кад нити има награда или шта већ...

 

Да не пишем ново питање, јел може неко да ми каже како се отвара нова тема, дам назив, напишем нешто, укуца категорију и опет неће??

...

U vezi sa varanjem sam ti odgovorio tamo gde si prvo pitao, na temi vezanoj sa rang listom.

Što se tiče nove teme, samo ideš na napravi novu temu, uneseš tekst poruke, kategoriju i naziv te teme. Verovatno si nešto ostavio prazno, pa ti nije radilo

2 za
2 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-05-18
???

Ja lično sam otvorio novu temu (Dekijevi gafovi) bez ikakvih problema. Prvi korak je kiik na tab "Postavi novu temu" u ubrici "Forum". Dalje ćeš se valjda snaći sam (potrudi se malo, narod ima izreku "Pametnom je i jedna dosta").

Što se varanja tiče, moj lični stav je da čovek ne treba da vara samog sebe. Drugim rečima, ništa mi ne znači i prvo mesto na rang-listi ako znam da iza toga ne stoji stvarno znanje i snalaženje u kombinatorici, nego neke nečasne radnje. E, da to prvo mesto donosi i neke pare...smiley

4 za
0 protiv
Čika Paja
2011-05-18
???

Опусти је доживотна, написао сам па сам обрисао јер сам видео да је написам одговор, а ти си за секунд одговорио, па си видео...

 

А да ли је можда у плану да се измени игра спојнице, врати 10 појмова и да се ради као на правој слагалици, компјутер сам прелази на следећу а ти означиш која мислиш да је и аутоматски видиш да ли си погрешио (мислим да је слагалица боља што је сличнија правој, мада играш сам за себе)... Иначе слагалица је сјајна!

1 za
2 protiv
Словић Славко
2011-05-19
???

Slović Slavko napisa...

...мислим да је слагалица боља што је сличнија правој...

...daleko bilo. Jedine dve stvari koje bi na ovom sajtu trebalo uraditi po meni su smanjenje broja poena koji se dobijaju na asocijacijama ( posebno zbog "šampiona" sa 73 naloga koji maestralno rešavaju ama baš svaku asocijaciju koja im dođe uz otvaranje samo jednog polja, i ostvarivanje proseka od 44 poena u ovog igri ) i eventualno ubacivanje mogućnosti igranja 1 na 1.

4 za
0 protiv
Kalimist
2011-05-19
???

Kalimist napisa...

ubacivanje mogućnosti igranja 1 na 1.

...Ja sam već jednom postovao ovu ideju, a odgovor Supervizora je bio da je za to potrebno da dva igrača u isto vreme budu online. Ja u tome ne vidim nikakav problem; slagalica ima oko 500 igrača na rang listi koji igraju svakodnevno, što znači da bi prosečno čekanje na saigrača bilo najviše par minuta.

Sa druge strane, za ostva rivanje ovog cilja so potrebne i značajne izmene u samoj igri tako da tu ima posla. Ipak mislim da bi se taj trud isplatio i da bi ova izmena dosta poboljšala slagalicu.

1 za
2 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-05-19
???

Kalimist napisa...

Slović Slavko napisa...

...мислим да је слагалица боља што је сличнија правој...

...daleko bilo. Jedine dve stvari koje bi na ovom sajtu trebalo uraditi po meni su smanjenje broja poena koji se dobijaju na asocijacijama ( posebno zbog "šampiona" sa 73 naloga koji maestralno rešavaju ama baš svaku asocijaciju koja im dođe uz otvaranje samo jednog polja, i ostvarivanje proseka od 44 poena u ovog igri ) i eventualno ubacivanje mogućnosti igranja 1 na 1.

...Slazem se. I jos bi KZZ trebalo podeliti tako da se ne dobija 100 sekundi za 10 pitanja, nego 10 ili 15 sekundi za svako pitanje posebno. Onda bi izbegli googlanje i u toj igri.

8 za
1 protiv
Meda
2011-05-19
???

Meda napisa...

...Slazem se. I jos bi KZZ trebalo podeliti tako da se ne dobija 100 sekundi za 10 pitanja, nego 10 ili 15 sekundi za svako pitanje posebno. Onda bi izbegli googlanje i u toj igri.

... i povećali broj primedbi igrača za 10 puta. Mnogi imaju problema sa svojim browserima i računarima pa izgube po 5-6 ili više sekundi u igri svakako. Ako bi gubili 5-6 sekundi na svakom pitanju... već mogu da zamislim tu frustraciju igrom i sajtom.

2 za
4 protiv
Supervizor
2011-05-19
???

sve nešto razmišljam da primedbe koje šalju igrači budu javno dostupne na sajtu na nekoj stranici, pa da možete da čitate kakvi se sve problemi javljaju. Ko je za?

15 za
2 protiv
Supervizor
2011-05-19
???

Meda napisa...

Kalimist napisa...

Slović Slavko napisa...

...мислим да је слагалица боља што је сличнија правој...

...daleko bilo. Jedine dve stvari koje bi na ovom sajtu trebalo uraditi po meni su smanjenje broja poena koji se dobijaju na asocijacijama ( posebno zbog "šampiona" sa 73 naloga koji maestralno rešavaju ama baš svaku asocijaciju koja im dođe uz otvaranje samo jednog polja, i ostvarivanje proseka od 44 poena u ovog igri ) i eventualno ubacivanje mogućnosti igranja 1 na 1.

...Slazem se. I jos bi KZZ trebalo podeliti tako da se ne dobija 100 sekundi za 10 pitanja, nego 10 ili 15 sekundi za svako pitanje posebno. Onda bi izbegli googlanje i u toj igri.

...Igra koja se najvise zloupotrebljava su spojnice jer ima previse vremena za pretrazivanje po netu.Treba samo pogledati rang liste u ovoj igri i u "ko zna zna".Postoji masa igraca koja briljira u spojnicama ,a u KZZ su oko (ili ispod) proseka.Ja se ponosim na cinjenicu da mi je ubedljivo najgori plasman upravo u igri spojnice( npr. 115. mesto, a u ostalim igrama maksimalno 40.) i mogu samo da zamislim koliko igraca "gugla".

  P.S Vi definitivno odustaste od liste (mislim na Medu i Kalimista)?

7 za
0 protiv
raborg
2011-05-19
???

raborg napisa...

 P.S Vi definitivno odustaste od liste (mislim na Medu i Kalimista)?

...Novac sam uplatio, da bih podržao rad supervizora i bar na neki način se zahvalio na onome što radi, i s tim ću i nastaviti u budućnosti. Nalog sam dakle produžio, ali sam zamolio supervizora da se ne pojavljujem na rang listi, jer jednostavno dovoljno cenim sebe da mi je muka od toga da gledam da se nalazim na istoj listi na kojoj se nalaze neki tamo šampioni koji mesec dana održavaju prosek od 44 poena dnevno na asocijacijama, preko 31 na spojnicama ili u šest meseci tačan broj ne pronađu jedan do dva puta. Neću da lažem, već sam jasno i glasno rekao da sam koristio pomoć googla, i shvatio sam da tu gubim svaki takmičarski smisao igranja.

Prema tome, odgovor na tvoje pitanje je - da, jesam odustao, uživaću uz kaficu, cigaru i slagalicu pre posla svako jutro, a ako jednog dana krene takmičenje 1vs1, odmah ću se uključiti da vidim koliko su naši asovi s vrha liste zaista dobri.

8 za
4 protiv
Kalimist
2011-05-19
???

raborg, mislim da nema potrebe pominjati ''varalice'' jer svako igra za sebe, testira svoje znanje, a i nema nagrada, pa još ako ti što guglaju ili imaju 50 naloga, uplaćuju pare Slagalici tek je onda super, jer stvarno ne kapiram šta im znači da stoje prvi na listi, a da u stvari ništa nisu postigli, niti su se malo razonodili niti nešto naučili ili šta već, tako da su oni na kraju najveći gubitnici, u pravom smislu te reči... Bitni su oni koji igraju normalno ovaj kviz i njima ga treba prilagoditi...

6 za
0 protiv
Словић Славко
2011-05-19
???

Kalimist napisa...

raborg napisa...

 P.S Vi definitivno odustaste od liste (mislim na Medu i Kalimista)?

...Novac sam uplatio, da bih podržao rad supervizora i bar na neki način se zahvalio na onome što radi, i s tim ću i nastaviti u budućnosti. Nalog sam dakle produžio, ali sam zamolio supervizora da se ne pojavljujem na rang listi, jer jednostavno dovoljno cenim sebe da mi je muka od toga da gledam da se nalazim na istoj listi na kojoj se nalaze neki tamo šampioni koji mesec dana održavaju prosek od 44 poena dnevno na asocijacijama, preko 31 na spojnicama ili u šest meseci tačan broj ne pronađu jedan do dva puta. Neću da lažem, već sam jasno i glasno rekao da sam koristio pomoć googla, i shvatio sam da tu gubim svaki takmičarski smisao igranja.

Prema tome, odgovor na tvoje pitanje je - da, jesam odustao, uživaću uz kaficu, cigaru i slagalicu pre posla svako jutro, a ako jednog dana krene takmičenje 1vs1, odmah ću se uključiti da vidim koliko su naši asovi s vrha liste zaista dobri.

...Steta, oslabio si nam virtuelnu ekipu.yes

0 za
0 protiv
raborg
2011-05-20
???

Ja sam iz protesta odustao od igranja i tvrdim da supervizor ima velikog udela u obesmisljavanju same liste . On vrlo dobro zna ko ima duple, troduple i.t.d naloge i pored toga dozvoljava tim igracima da budu na rang listi i to iz cisto materijalnih pobuda, a ne shvata da bi u suprotnom ( izbacivsi prevarante ) dobio veliki broj igraca koji bi se prijavili na rang listu jer bi sve najzad dobilo takmicarski smisao.Google i ostale pomoci su vec individualna stvar i to je nemoguce spreciti i uz pomoc njih slabiji igraci ne ugrozavaju ove prave znalce.Apelujem na supervizora da se odrekne materijalnih i vrati se pravim vrednostima i ponovo vrati takmicarski duh u slagalicu !

1 za
2 protiv
Gale Djordjevic
2011-05-21
???

Gale Djordjevic napisa...

Ja sam iz protesta odustao od igranja i tvrdim da supervizor ima velikog udela u obesmisljavanju same liste . On vrlo dobro zna ko ima duple, troduple i.t.d naloge i

... mislim da je ovaj tema već toliko sažvakana da bi je progutao. Kako ja to mogu da znam? Po čemu?

3 za
0 protiv
Supervizor
2011-05-21
???

Gale Djordjevic napisa...

Ja sam iz protesta odustao od igranja i tvrdim da supervizor ima velikog udela u obesmisljavanju same liste . On vrlo dobro zna ko ima duple, troduple i.t.d naloge i pored toga dozvoljava tim igracima da budu na rang listi i to iz cisto materijalnih pobuda, a ne shvata da bi u suprotnom ( izbacivsi prevarante ) dobio veliki broj igraca koji bi se prijavili na rang listu jer bi sve najzad dobilo takmicarski smisao.Google i ostale pomoci su vec individualna stvar i to je nemoguce spreciti i uz pomoc njih slabiji igraci ne ugrozavaju ove prave znalce.Apelujem na supervizora da se odrekne materijalnih i vrati se pravim vrednostima i ponovo vrati takmicarski duh u slagalicu !

Bitno da je tvoj 32 cm (ili bese 34?)!!! cheeky

1 za
1 protiv
Dakinsljam
2011-05-21
???

Gale Djordjevic napisa...

Ja sam iz protesta odustao od igranja i tvrdim da supervizor ima velikog udela u obesmisljavanju same liste . On vrlo dobro zna ko ima duple, troduple i.t.d naloge i pored toga dozvoljava tim igracima da budu na rang listi i to iz cisto materijalnih pobuda, a ne shvata da bi u suprotnom ( izbacivsi prevarante ) dobio veliki broj igraca koji bi se prijavili na rang listu jer bi sve najzad dobilo takmicarski smisao.Google i ostale pomoci su vec individualna stvar i to je nemoguce spreciti i uz pomoc njih slabiji igraci ne ugrozavaju ove prave znalce.Apelujem na supervizora da se odrekne materijalnih i vrati se pravim vrednostima i ponovo vrati takmicarski duh u slagalicu !

...

U potpunosti se slažem sa tobom. To je mala izmena kontrolisanja ID-jeva tako da se sa jenog može otvoriti samo jedan nalog.

1 za
1 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-05-21
???

Supervizor napisa...

Gale Djordjevic napisa...

Ja sam iz protesta odustao od igranja i tvrdim da supervizor ima velikog udela u obesmisljavanju same liste . On vrlo dobro zna ko ima duple, troduple i.t.d naloge i

... mislim da je ovaj tema već toliko sažvakana da bi je progutao. Kako ja to mogu da znam? Po čemu?

...Po jedinstvenom kodu računara. Pa kako je moguće da server prepozna korisnika kad upalivši računar udje na sajt i odmah ga uloguje? Tako što pročita njegov kod i proveri da li je ostao ulogovan prošli put. Slična stvar se mora uraditi i kod registrovanja novih korisnika. Ako je korisnik sa tim kodom već napravio jedan nalog ne dozvoliti mu da napravi drugi i to je sve. TO JE SIGURNO IZVODLJIVO

1 za
2 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-05-21
???

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

Ako je korisnik sa tim kodom već napravio jedan nalog ne dozvoliti mu da napravi drugi i to je sve. TO JE SIGURNO IZVODLJIVO

... a šta ako njegova sestra koja koristi isti računar isto hoće da se takmiči?

6 za
0 protiv
Supervizor
2011-05-21
???

Supervizor napisa...

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

Ako je korisnik sa tim kodom već napravio jedan nalog ne dozvoliti mu da napravi drugi i to je sve. TO JE SIGURNO IZVODLJIVO

... a šta ako njegova sestra koja koristi isti računar isto hoće da se takmiči?

...

To je mnogo ređi i manje bitan slučaj od sprečavanja varanja sa više naloga.

1 za
2 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-05-21
???

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

To je mnogo ređi i manje bitan slučaj od sprečavanja varanja sa više naloga.

... računar pamti ko je ulogovan tako što pročita cookie iz browsera. Šta isti igrač ima na istom računaru instalirane: Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Operu, Safari i SeaMonkey? Eto lakog načina da se ima 6 potpuno odvojenih naloga koji se nikako nemogu povezati i ispratiti.

3 za
1 protiv
Supervizor
2011-05-21
???

Supervizor napisa...

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

To je mnogo ređi i manje bitan slučaj od sprečavanja varanja sa više naloga.

... računar pamti ko je ulogovan tako što pročita cookie iz browsera. Šta isti igrač ima na istom računaru instalirane: Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Operu, Safari i SeaMonkey? Eto lakog načina da se ima 6 potpuno odvojenih naloga koji se nikako nemogu povezati i ispratiti.

...

Pa ovaj problem se ne treba rešavati prek cookia nego preko ID-ja računara.

1 za
2 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-05-21
???

Boda verovatno hoće da kaže IP adresa ili još bolje MAC adresa...

2 za
0 protiv
Fellow
2011-05-21
???

Fellow napisa...

Boda verovatno hoće da kaže IP adresa ili još bolje MAC adresa...

...Ne IP, ona je kod većine korisnika dinamička i ne moguće je pomoću nje prepoznavati računare. Tačno, jedno od rešenja je preko MAC adrese. Ja sam pod onim ID kodom mislio na uopšte identifikacione kodove, to je skraćenica.

2 za
0 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-05-21
???

Ma naravno Bodo, samo sam se nabrzaka nadovezao na tvoj prethodni post...

Koliko zaista ima realnih slučajeva da više ljudi igra sa istog računara i da su svi oni na rang listi?

Po meni ovo bio bio dobar korak za uklanjanje rang-klo(v)nova.

Takođe ja bi pribeležio i IP u bazu pa ako neko ima visok broj bodova sa dva različita računara a iste IP adrese on je potencijalna varalica.


Naravno ovo pravilo ne bi važilo za one koji su van liste jer oni i ne dobijaju pitanja kao mi...

2 za
0 protiv
Fellow
2011-05-21
???

Dakinsljam napisa...

Gale Djordjevic napisa...

Ja sam iz protesta odustao od igranja i tvrdim da supervizor ima velikog udela u obesmisljavanju same liste . On vrlo dobro zna ko ima duple, troduple i.t.d naloge i pored toga dozvoljava tim igracima da budu na rang listi i to iz cisto materijalnih pobuda, a ne shvata da bi u suprotnom ( izbacivsi prevarante ) dobio veliki broj igraca koji bi se prijavili na rang listu jer bi sve najzad dobilo takmicarski smisao.Google i ostale pomoci su vec individualna stvar i to je nemoguce spreciti i uz pomoc njih slabiji igraci ne ugrozavaju ove prave znalce.Apelujem na supervizora da se odrekne materijalnih i vrati se pravim vrednostima i ponovo vrati takmicarski duh u slagalicu !

Bitno da je tvoj 32 cm (ili bese 34?)!!! cheeky

...37.......merio sam toplometrom !!!!!!

3 za
0 protiv
Gale Djordjevic
2011-05-21
???

Supervizor napisa...

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

To je mnogo ređi i manje bitan slučaj od sprečavanja varanja sa više naloga.

... računar pamti ko je ulogovan tako što pročita cookie iz browsera. Šta isti igrač ima na istom računaru instalirane: Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Operu, Safari i SeaMonkey? Eto lakog načina da se ima 6 potpuno odvojenih naloga koji se nikako nemogu povezati i ispratiti.

...Supervizore ne pravi se lud.........zato sto nisi !!!!!!

2 za
3 protiv
Gale Djordjevic
2011-05-21
???

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

Tačno, jedno od rešenja je preko MAC adrese. Ja sam pod onim ID kodom mislio na uopšte identifikacione kodove, to je skraćenica.

... a kako predlažeš da pročitamo MAC adresu?

2 za
2 protiv
Supervizor
2011-05-21
???

Gale Djordjevic napisa...

...Supervizore ne pravi se lud.........zato sto nisi !!!!!!

... ne pravim se ja lud, nego je u pitanju problem koji tehnički nije moguće rešiti tako da ne zakinemo nekog normalnog igrača. A ja ću pre da pustim 100 prevaranta nego da zakinem nekoga ko nije prevarant.

Šta ćemo sa situacijom kada neko ima više računara. Ja recimo imam desktop, laptop, desktop u firmi, a mogu u firmi da sednem i za računar kolege da odigram, a imam i mobilni telefon na kojem može da se igra. Dakle, mogu da otvorim 5 naloga sa potpuno različitih računara koji imaju 5 različitih MAC adresa, da pristupam sa potpuno različitih provajdera. Ne postoji način da se identifikuje igrač.

7 za
0 protiv
Supervizor
2011-05-21
???

Fellow napisa...

Takođe ja bi pribeležio i IP u bazu pa ako neko ima visok broj bodova sa dva različita računara a iste IP adrese on je potencijalna varalica.

... čim bi počeli to da poredimo i proveravamo, prevaranti bi se prilagodili i počeli da se konektuju sa različitih provajdera i/ili rekonektovali između 2 igre da dobiju drugu adresu. A mogu recimo i da igraju sa malim brojem poena na par naloga koji im samo služe za otkrivanje pitanja, a sa onog naloga koji ima najviše poena da igraju recimo na računaru na poslu i sl.

3 za
1 protiv
Supervizor
2011-05-21
???

Supervizor napisa...


Šta ćemo sa situacijom kada neko ima više računara. Ja recimo imam desktop, laptop, desktop u firmi, a mogu u firmi da sednem i za računar kolege da odigram, a imam i mobilni telefon na kojem može da se igra. Dakle, mogu da otvorim 5 naloga sa potpuno različitih računara koji imaju 5 različitih MAC adresa, da pristupam sa potpuno različitih provajdera. Ne postoji način da se identifikuje igrač.

Supervizor napisa...

... čim bi počeli to da poredimo i proveravamo, prevaranti bi se prilagodili i počeli da se konektuju sa različitih provajdera i/ili rekonektovali između 2 igre da dobiju drugu adresu. A mogu recimo i da igraju sa malim brojem poena na par naloga koji im samo služe za otkrivanje pitanja, a sa onog naloga koji ima najviše poena da igraju recimo na računaru na poslu i sl.

...

Realno, većina prevaranata su neiživljeni klinci, i time bi gro njih počistio.

Ne verujem da bi se neki profesionalac sa opremom, petljao sa tim.

 

Supervizor napisa...

... ne pravim se ja lud, nego je u pitanju problem koji tehnički nije moguće rešiti tako da ne zakinemo nekog normalnog igrača. A ja ću pre da pustim 100 prevaranta nego da zakinem nekoga ko nije prevarant.

...

Ako čak i postoje dokazani izuzeci, neka te kontaktiraju pa ih možeš posebno obraditi.

Tvoja je odluka, ali sudeći po reakcijama "starih" igrača bojim se da će pre situacije:

DOŠLI DIVLJI OTERALI PITOME!

2 za
0 protiv
Fellow
2011-05-22
???

Igram slagalicu iz predhodnih datuma i greška je u ko zna zna 30. jul 2009.. Pitanje ko je osvojio najviše medalja na Olimpijskim Igrama 2008. ja obeležim SAD, kad odgovor je Kina... Kina ima najviše medalja 2008. ali zlatnih, a ukupno što je bilo pitanje ima SAD.

2 za
3 protiv
Словић Славко
2011-05-22
???

Slović Slavko napisa...

Igram slagalicu iz predhodnih datuma i greška je u ko zna zna 30. jul 2009.. Pitanje ko je osvojio najviše medalja na Olimpijskim Igrama 2008. ja obeležim SAD, kad odgovor je Kina... Kina ima najviše medalja 2008. ali zlatnih, a ukupno što je bilo pitanje ima SAD.

...

OVO NEMA APSOLUTNE VEZE SA ONIM O ČEMU MI DISKUTUJEMO!

2 za
2 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-05-22
???

Predpostavio sam da će neko reći to, ali stvarno ima mnoooooogoooo tema, nisam mogao da tražim i kad sam već na ovom forumu predlog je da se tebe neaktivne više od par dana brišu, a da nisu u vezi sa slagalicom!!!

1 za
5 protiv
Словић Славко
2011-05-22
???

Slović Slavko napisa...

Predpostavio sam da će neko reći to, ali stvarno ima mnoooooogoooo tema, nisam mogao da tražim i kad sam već na ovom forumu predlog je da se tebe neaktivne više od par dana brišu, a da nisu u vezi sa slagalicom!!!

... za primedbe postoji opcija nakon odigrane igre.

2 za
1 protiv
Supervizor
2011-05-22
???

Slović Slavko napisa...

Predpostavio sam da će neko reći to, ali stvarno ima mnoooooogoooo tema, nisam mogao da tražim i kad sam već na ovom forumu predlog je da se tebe neaktivne više od par dana brišu, a da nisu u vezi sa slagalicom!!!

... forum nije vezan uopšte za teme u vezi slagalice.

http://www.slagalica.tv/forum/tema/2

1 za
1 protiv
Supervizor
2011-05-22
???

Supervizor napisa...

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

Ako je korisnik sa tim kodom već napravio jedan nalog ne dozvoliti mu da napravi drugi i to je sve. TO JE SIGURNO IZVODLJIVO

... a šta ako njegova sestra koja koristi isti računar isto hoće da se takmiči?

...Da ne pominjemo zaovu, svastiku , surnjaju.........ma daj breeeeeee!!!!!!!!!!

2 za
2 protiv
Gale Djordjevic
2011-05-23
???

Koliko sam ja shvatio svaki igrač (nalog) na rang listi dobije ista pitanja za mesec dana, samo različitim redosledom. Ako je tako, mislim da nema potrebe za tim. Možda bi bilo dobro da se poveća broj mogućih pitanja koje neki igrač može dobiti. Time bi se sigurno obesmislilo postojanje više naloga.

2 za
2 protiv
lascaux
2011-08-07
???

Da li je moguce uvesti jos jedan odgovor u igru KZZ, koji bi se pojavljivao kod besmislenih pitanja.

Pitanje: Ko nije bio pobednik Zvezde Granda? Odgovor: Boli me muski polni organ u augmentativu!

5 za
6 protiv
Dvorska budala
2011-08-11
???

Ovako,otkricu vam jednu tajnu...svako od gamadi ko zakuje svaku igru vara na sledeci nacin: udjes na slagalicu preko Google Chrome i onda pocnes neku igru,recimo slagalicu,sastavis rec i kada izadje rezultat onda odes na go beck,i onda iznova mozes da sastavljas rec,ali posto sada znas koja je najduza naravno da ces da dobijes maksimalni broj poena...tako je sa svakom igrom i zato su svi na ovoj nasoj lepoj stranici pametni...eto moj predlog je da uklonite taj bag i da se vidi ko je pametan a ko nije...Za ovo sam otkrio veceras,ali ocigledno je da mnogi znaju za ovo vec duze vreme!!!

2 za
10 protiv
Faris Hadrovic
2011-08-12
???

Faris Hadrovic napisa...

Ovako,otkricu vam jednu tajnu...svako od gamadi ko zakuje svaku igru vara na sledeci nacin: udjes na slagalicu preko Google Chrome i onda pocnes neku igru,recimo slagalicu,sastavis rec i kada izadje rezultat onda odes na go beck,i onda iznova mozes da sastavljas rec,ali posto sada znas koja je najduza naravno da ces da dobijes maksimalni broj poena...tako je sa svakom igrom i zato su svi na ovoj nasoj lepoj stranici pametni...eto moj predlog je da uklonite taj bag i da se vidi ko je pametan a ko nije...Za ovo sam otkrio veceras,ali ocigledno je da mnogi znaju za ovo vec duze vreme!!!

... to mogu samo igrači koji nisu na listi.

8 za
0 protiv
Supervizor
2011-08-12
???

Ne znam da li je neko predlagao vec... Da li nekako mogu da se naznace (ili oboje drugom bojom) linkovi pod "prethodni datumi", gde smo poceli da igramo ali nismo odigrali sve igre? Npr ako nisam odigrao asocijaciju za neki raniji datum i zelim kasnije da se vratim, moram da pamtim kog je to dana bilo ili da klikcem redom jer na svim linkovima pise igraj (osim naravno gde su sve igre odigrane i stoji broj bodova).

4 za
0 protiv
dx_33
2011-11-09
???

dx_33 napisa...

Ne znam da li je neko predlagao vec... Da li nekako mogu da se naznace (ili oboje drugom bojom) linkovi pod "prethodni datumi", gde smo poceli da igramo ali nismo odigrali sve igre? Npr ako nisam odigrao asocijaciju za neki raniji datum i zelim kasnije da se vratim, moram da pamtim kog je to dana bilo ili da klikcem redom jer na svim linkovima pise igraj (osim naravno gde su sve igre odigrane i stoji broj bodova).

... dobra ideja.

Napravljeno. laugh

6 za
0 protiv
Supervizor
2011-11-09
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0152 sec.

Copyright © 2024