NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Šta biste promenili u aktuelnom formatu TV Slagalice ?

Lično, mislim da bi za prvu igru trebalo primeniti sistem 1 slovo = 1 bod,  tako da protivnik ne može da "pobegne" na više od 20-ak poena razlike, ali očigledno je da ekipa kviza posebno ceni tu igru, što uostalom dokazuje i činjenica da se za slučaj nerešenog rezultata na kraju partije igra odlučujuća slagalica.

8 za
5 protiv
Paun93
2011-06-12
???

Po meni, trebali bi u ko zna zna da oba takmicara imaju po 5 pitanja pa ako ne odgovoris tek onda da onaj drugi odgovara ako zna. Tako bi se makar malo smanjio faktor srece u ovoj igri koja u 90% situacija i odlucuje pobednika.

20 za
4 protiv
dejan86
2011-06-12
???

Da, ali bi se možda onda umanjila neizvesnost, npr. ako dva takmičara udju u ko zna zna sa istim brojem bodova, i prvi zna svih svojih 5, a drugi nijedno od svojih pitanja, drugi takmičar gubi najmanje 50 razlike iako je znao protivnikova pitanja, ali nije imao pravo javljanja na njih ( a možda bi se baš na tih 5 javio pre svog protivnika, ako se gleda sadašnji sistem ).  Taj sistem 5+5 bio bi kompatibilan sa ostalim igrama u kojima svaki od igrača ima prednost u jednom od dva dela igre.

8 za
4 protiv
Paun93
2011-06-12
???

dejan86 napisa...

Po meni, trebali bi u ko zna zna da oba takmicara imaju po 5 pitanja pa ako ne odgovoris tek onda da onaj drugi odgovara ako zna. Tako bi se makar malo smanjio faktor srece u ovoj igri koja u 90% situacija i odlucuje pobednika.

... PO MENI => PO MOM MIŠLJENJU!

6 za
9 protiv
.
2011-06-13
???

ja bih iz slagalice potpuno izbacio SPOJNICE! Ova igra je po mom mišljenju najdosadnija (jedva čekam da prođe). U većini slučajeva, tema spojnica je loša i nepoznata takmičarima. E, onda dolazi deo koji prezirem - takmočari se uhvate jednog pojma i govore ga dok ne pogode itd. , a tada igra gubi smisao. Umesto spojnica mislim da treba da dođe neka potpuno nova i do sada neviđena igra koja bi donela preko potrebno osveženje TV slagalici.

20 za
3 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-06-13
???

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

ja bih iz slagalice potpuno izbacio SPOJNICE! Ova igra je po mom mišljenju najdosadnija (jedva čekam da prođe). U većini slučajeva, tema spojnica je loša i nepoznata takmičarima. E, onda dolazi deo koji prezirem - takmočari se uhvate jednog pojma i govore ga dok ne pogode itd. , a tada igra gubi smisao. Umesto spojnica mislim da treba da dođe neka potpuno nova i do sada neviđena igra koja bi donela preko potrebno osveženje TV slagalici.

...umesto spajalica treba obavezno vratiti BERZU ,ako oni godinama ne vide da je berza bolja igra od spajalice onda su klasicne budale

11 za
3 protiv
klasicna budala
2011-06-13
???

BODA TAJSON, DOZIVOTNA napisa...

ja bih iz slagalice potpuno izbacio SPOJNICE! Ova igra je po mom mišljenju najdosadnija (jedva čekam da prođe). U većini slučajeva, tema spojnica je loša i nepoznata takmičarima. E, onda dolazi deo koji prezirem - takmočari se uhvate jednog pojma i govore ga dok ne pogode itd. , a tada igra gubi smisao. Umesto spojnica mislim da treba da dođe neka potpuno nova i do sada neviđena igra koja bi donela preko potrebno osveženje TV slagalici.

... Skroz se slažem za spojnice, iako je stvar verovatno u tome da više ni organizatori ne znaju šta bi u nju stavili, koliko su već mogućnosti provrteli. I sa asocijacijama je sličan problem, vremenom se istroše ideje, i uleti se u kolotečinu.

Umesto neke nove igre, mogli bi da vrate neku od onih koje su bile zanimljive i provereno dobre, poput "Berze".

10 za
5 protiv
Марко Екмеџић
2011-06-13
???

Slažem se za berzu! Super igra za razliku od spojnica, koja zaista retko može nešto da promeni, jer zaista nosi mali broj poena i kada se sve reši... A  što se tiče asocijacija, bila bi smešna Slagaica bez njih, a i ne znam šta bi ih zamenilo? Biće uvek novih pojmova za nju! Ostale četiri igre su super (kao i asocijacije)!

11 za
2 protiv
Dušan Antić
2011-06-14
???

Parovi, odnosno Spojnice, uskoro će biti zamenjeni novom igrom koja nije Berza. Parovi su, inače, najteža igra za takmičare uživo i zahteva mnogo znanja, logike i koncentracije i šteta je što ne nose više poena, jer bi onda bio vrednovan napor takmičara i dobile bi na značaju u konačnom rezultatu. S druge strane, ta je igra očito najmanje zanimljiva gledaocima pa će stoga verovatno i biti zamenjena.

15 za
5 protiv
Braca
2011-06-14
???

Braca napisa...

Parovi, odnosno Spojnice, uskoro će biti zamenjeni novom igrom koja nije Berza. Parovi su, inače, najteža igra za takmičare uživo i zahteva mnogo znanja, logike i koncentracije i šteta je što ne nose više poena, jer bi onda bio vrednovan napor takmičara i dobile bi na značaju u konačnom rezultatu. S druge strane, ta je igra očito najmanje zanimljiva gledaocima pa će stoga verovatno i biti zamenjena.

...Tacno, Parovi nisu zanimljivi gledaocima a ni takmicarima zato sto nose mali broj bodova a izuzetno je teska igra. Mozda bi bilo dobro da makar na jedan ciklus vrate igru Nije nego, sta mislite?

4 za
6 protiv
Zare1054
2011-06-14
???

Sve igre koje su ranije bile umesto Spojnica su prihvatljive, osim Kase koja je totalno nezanimljiva za gledaoce, jer u njoj ne dolazi do izražaja ni logika u velikoj meri , a ni znanje za razliku od igara Nije nego ili Berza.

7 za
5 protiv
Paun93
2011-06-14
???

Sto se tice igre Moj broj, ja bih onemogucio da prva cifra trazenog broja bude nula (tj. da mora da bude trocifren broj). Takodje, na kraju bi mogao da se prikaze postupak dolaska do tacnog (ili pribliznog) broja.

18 za
4 protiv
Slobodan
2011-06-14
???

Ne bi bilo loše kada bi se u slagalici dodeljivali poeni i jednom i drugom takmicaru ( po istom principu 1 slovo = 2 boda  , npr. plavi u svojoj slagalici sastavi reč od 7 slova, a crveni od 6 slova, što bi značilo da plavi vodi 14 - 12 , a ne 14-0 po sadašnjem sistemu, što je ipak značajna prednost, a posebno za slučaj da crveni bude slabiji i u drugoj slagalici ) , mada to dosta odstupa od klasičnog sistema bodovanja u slagalici koji se primenjuje od nastanka kviza.

4 za
10 protiv
Paun93
2011-06-14
???

Не знам шта сте запели да уклони нула у Мом броју!?!? То се заиста ретко догађа, а и то чини игру узбудљивијом (не знаш да ли ће доћи баш тежак или лак број) и свакако не мења много тога, исто важи и за слова или Ко зна зна (предлог 5+5 питања), јер баш је ствар у томе, јер када би се додељивали бодови за обе речи или када не би одлучивала брзина у Ко зна зна изгубио би се такмичарски дух!

Уместо Спојница не би било лоше вратити Није него...

5 za
6 protiv
Словић Славко
2011-06-14
???

Mislim da bi bilo najbolje da ekipa TV slagalice raspiše konkurs za neku novu, do sad neviđenu, igru. Ljudi bi slali razne ideje za igre, pa bi se sigurno našla neka zanimljiva. Čovek koji bi poslao pobedničku igru mogao bi da dobije neku nagradu - kao stimulacija da se salje što više igara.

Konkurs bi se mogao primenjivati pre svakog ciklusa, tako da bi smo u svakom novom ciklusu imali i po jednu novu igru, a to bi, po mom mišljenju, povećalo gledanost slagalice.

6 za
4 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-06-14
???

Osim eventualnog menjanja Spojnica, teško da će se u skorije vreme promeniti nešto u slagalici, a tu posebno mislim na bodovanje i način igre za asocijacije, moj broj i slova, ipak je to sistem na koji su navikli i učesnici i gledaoci, ali svakako je korisno davati razne sugestije u vezi strukture kviza.

3 za
4 protiv
Paun93
2011-06-14
???

Slović Slavko napisa...

Не знам шта сте запели да уклони нула у Мом броју!?!? То се заиста ретко догађа, а и то чини игру узбудљивијом (не знаш да ли ће доћи баш тежак или лак број) и свакако не мења много тога

...kao prvo, dešava se ne retko, nego prečesto. U ciklusu u kome sam učestvovao desilo se da tri dana zaredom bar jednom po emisiji bude dvocifreni traženi broj. Neka se desi i jednom u deset emisija, opet će biti prečesto. Kao drugo, dvocifreni traženi broj može dosta toga da promeni, jer tih 20 poena rešava partije. Na kraju, sasvim je normalno da se ljude bune za dvocifrene tražene brojeve, jer nema rezona da se neko provlači ( što se dešavalo ) zato što ima nenormalnu sreću u ovoj igri. Rešiti takav broj em nije zanimljivo za gledanje, em ne traži nikakvu veštinu, em izbacuje iz takta protivnika, posebno ako je u pitanju dobar račundžija i prirodno očekuje da ostvari bar nekakvu prednost u ovoj igri ( koja se usput tragično loše boduje, jer nosi malo poena, a zatim daje mogućnost da se dobija isti broj poena i za vanserijsku logiku u dobijanju tačnog broja i za dobijanje broja koji se od traženog ne retko razlikuje i za 900 ).

16 za
2 protiv
Kalimist
2011-06-14
???

Ekipa "Slagalice" ne raspisuje konkurse, možete im poslati e-mail sa predlozima, kritikama i savetima pa možda jednog dana usvoje. Znam da su svojevremeno uvažili jedan moj predlog koji i danas postoji u igri. Kako sam obavešten, bilo je dosta pisama s istim ili sličnim predlogom, što je i doprinelo njegovom usvajanju.

5 za
4 protiv
Braca
2011-06-14
???

Ne znam pto se svima ne sviđa spojnica, meni je to druga po redu omiljena igra, posle ko zna zna. Najbolje bi bilo kada bi zamenile mesto spojnica i skočko, pa onda da gledam samo zadnje tri igre, a ovako moram da trpim onu dosadu od igre pre asocijacija.

1 za
7 protiv
baron-samedi
2011-06-17
???

Kolika je šansa da se Moj broj boduje sa 15 poena, umesto sa 10? Mislim  da bi tada ova igra dobila na težini, mada ponekad ume i ovako da odluči (kao večeras), ali bi bilo bolje je podovati sa 5 poena više... Isto i za spojnice (ako ostanu), da se za svoj jedan par dobija 2, a za protivnikov par 1 poen...

10 za
0 protiv
Словић Славко
2011-06-17
???

По мом мишљењу Мој број би требало бодовати као овде. Да и  онај други, ако први погреши, мора да има бар за десет мањи или већи од траженог.

У Асоцијацијама би морао сваки такмичар да мисли на своје време, као у шаху.

9 za
1 protiv
Matorac
2011-06-18
???

Matorac napisa...

По мом мишљењу Мој број би требало бодовати као овде. Да и  онај други, ако први погреши, мора да има бар за десет мањи или већи од траженог.

У Асоцијацијама би морао сваки такмичар да мисли на своје време, као у шаху.

... Što se "Asocijacija" tiče, upravo to bi mogao da bude odlučujući momenat - da svaki takmičar ima svoj sat, a ne da se dešava da neko namerno odugovlači, i "jede" zajedničko vreme

10 za
1 protiv
Марко Екмеџић
2011-06-18
???

Марко Екмеџић napisa...

... Što se "Asocijacija" tiče, upravo to bi mogao da bude odlučujući momenat - da svaki takmičar ima svoj sat, a ne da se dešava da neko namerno odugovlači, i "jede" zajedničko vreme

...to je bila jedna od prvih stvari ( a bilo ih je podosta ) za koje sam im predložio izmenu. Njihov odgovor je bio da se to neće desiti nikad. Razlog - desiće se situacije u kojima je jedan takmičar "pojeo" sve svoje vreme, a drugi samo mali deo, što je loše i za gledaoce i za takmičare. Naravno, retko kome će ova opaska piti vodu, ali kad se podvuče crta oni su ti koji odlučuju. Imaju sistem koji im već godinama funkcioniše onako kako oni žele, i oni ne vide razlog da ga menjaju.

8 za
0 protiv
Kalimist
2011-06-18
???

Kad sam već tu, navešću još neke svoje predloge, od kojih skoro nijedan nije prihvaćen:

  1. smanjenje broja bodova koje nosi prva igra. Kada prvi takmičar uzme drugom njegova slova i povede sa 50:0, partija je u 99% slučajeva gotova, iz više razloga. Pre svega u pitanju je psihološki momenat, jer nije lako kada u startu gubite sa 50 razlike, počne da se stvara panika. Zatim, ovakav minus tera protivnika da juri razliku, pa mora da se javlja na svako pitanje u KZZ, i dobija brdo negativnih;
  2. povećanje broja bodova koje nosi igra brojeva. Prosto je neverovatno da dve igre ( prva i druga ) koje se ( uslovno rečeno ) tiču kombinatorike toliko razlikuju u bodovanju, odnosno da jedna ponekad nosi i više od tri puta više bodova od druge;
  3. da se onemogući pojava dvocifrenih i jednocifrenih traženih brojeva;
  4. igra "Nije nego" je glupa i nezanimljiva, treba je kompletno izbaciti. Ovo su prihvatili, verovatno jer im se svaki takmičar žalio;
  5. smanjti broj bodova u asocijacijma, jer se dešava da se asocijacija zatvori otvaranjem samo jednog polja, najčešće kao rezultat čiste sreće, a ne znanja;
  6. zasebno merenje vremena za oba takmičara;
  7. ubacivanje berze;
  8. kad su upale spojnice u superfinale tražio sam da se izbace, a ako to ne može da se bar poveća vrednost jednog spoja na dva ili tri poena.

Imao sam ih još, ali ne mogu da se setim. Naravno, ništa nije prihvaćeno.

8 za
3 protiv
Kalimist
2011-06-18
???

Ево неких мојих идеја:

1 - Код бројева бих за тачан тражени број дао 15 поена а за тачан други број бих давао 10 тако да би људи увек тражили тачан број.

2 - Ко зна зна не би требало да има негативне поене зато што није битно да ли неко стварно зна материју или зна само тај појам а и такмичари би се јављали на свако питање па и ако лупају нешто, интересантније је него да нам водитељка прочита одговор.

3 - И увео бих неку нормализацију резултата по играма, глупо је да на обе речи можеш да добијеш 50 а на оба броја 20 поена, некако и могу да разумем да асоцијације вреде више и дефинитивно разумем да сваки одговор на КЗЗ вреди 10 поена али ми вредност око прве 4 игре стварно не иде.

6 za
2 protiv
Младен Микић
2011-06-18
???

Kalimist napisa...

...to je bila jedna od prvih stvari ( a bilo ih je podosta ) za koje sam im predložio izmenu. Njihov odgovor je bio da se to neće desiti nikad. Razlog - desiće se situacije u kojima je jedan takmičar "pojeo" sve svoje vreme, a drugi samo mali deo, što je loše i za gledaoce i za takmičare. Naravno, retko kome će ova opaska piti vodu, ali kad se podvuče crta oni su ti koji odlučuju. Imaju sistem koji im već godinama funkcioniše onako kako oni žele, i oni ne vide razlog da ga menjaju.

 

Kad sam već tu, navešću još neke svoje predloge, od kojih skoro nijedan nije prihvaćen:

  1. smanjenje broja bodova koje nosi prva igra. Kada prvi takmičar uzme drugom njegova slova i povede sa 50:0, partija je u 99% slučajeva gotova, iz više razloga. Pre svega u pitanju je psihološki momenat, jer nije lako kada u startu gubite sa 50 razlike, počne da se stvara panika. Zatim, ovakav minus tera protivnika da juri razliku, pa mora da se javlja na svako pitanje u KZZ, i dobija brdo negativnih;
  2. povećanje broja bodova koje nosi igra brojeva. Prosto je neverovatno da dve igre ( prva i druga ) koje se ( uslovno rečeno ) tiču kombinatorike toliko razlikuju u bodovanju, odnosno da jedna ponekad nosi i više od tri puta više bodova od druge;
  3. da se onemogući pojava dvocifrenih i jednocifrenih traženih brojeva;
  4. igra "Nije nego" je glupa i nezanimljiva, treba je kompletno izbaciti. Ovo su prihvatili, verovatno jer im se svaki takmičar žalio;
  5. smanjti broj bodova u asocijacijma, jer se dešava da se asocijacija zatvori otvaranjem samo jednog polja, najčešće kao rezultat čiste sreće, a ne znanja;
  6. zasebno merenje vremena za oba takmičara;
  7. ubacivanje berze;
  8. kad su upale spojnice u superfinale tražio sam da se izbace, a ako to ne može da se bar poveća vrednost jednog spoja na dva ili tri poena.

Imao sam ih još, ali ne mogu da se setim. Naravno, ništa nije prihvaćeno.

... Prvi predlog je zaista suštinski. Upravo to što si napisao - praksa pokazuje da ako jedan takmičar drugom "preotme" slova, očas posla ima razliku koju mahom može da zadrži lako do kraja. Drugi predlog je logički potpuno jasan, ali je nejasno zašto se RTS-u ne sviđa smiley. Za treći predlog je algoritam banalno lak, i stvarno mi nije jasno zašto jednu takvu igru suštinski degradiraju mogućnošću da se pojavi jednocifren ili dvocifren broj kao traženi broj.

Što se asocijacija tiče, ako već odbijaju zasebne satove, onda bi bilo bolje da vreme uopšte ne ide, a da voditeljka diskretno uputi igrača da je vreme da se izjasni. Naravno, i to ostavlja mogućnost odugovlačenja, i probijanja TV termina, ali mi ovakva, dosadašnja igra asocijacija deluje neorganizovano, i pomalo nepravedno.

Spojnice, i mislim da se skoro svi tu slažu, trebale bi da nestanu iz "Slagalice" kompletno, u sadašnjem formatu.

3 za
3 protiv
Марко Екмеџић
2011-06-18
???

Младен Микић napisa...

2 - Ко зна зна не би требало да има негативне поене зато што није битно да ли неко стварно зна материју или зна само тај појам а и такмичари би се јављали на свако питање па и ако лупају нешто, интересантније је него да нам водитељка прочита одговор.

...ovo je već diskutabilno, može da se dođe do situacija da neko ostvari prednost na ovoj igri samo zato što se javio na svako pitanje prvi. Time se stavljaju u drugi plan ljudi koji ranije nisu imali kontakt sa mišem računara, a i može da se dođe u stiuaciju da neko lupeta do mile volje, i da krajnji efekat bude samo smeh gledalaca. Jeste lepo, ali ipak nije humoristička emisija ( za takve stvari služi prenos nekog sprskog zasedanja skupštine ).

7 za
0 protiv
Marvin
2011-06-18
???

Gotovo u svakoj igri ima nekih nelogičnosti, pa samim tim i prostora za izmjene pravila:

1. Slagalica: Trebalo bi ostaviti da svako slovo nosi po 2 poena, 5 poena bonus ako takmičar ima riječ iste dužine kao kompjuter a 10 poena bonusa ako ima riječ dužu od kompjutera. Sadašnji sistem bodovanja donosi 5 poena za istu riječ kao kompjuter, 10 poena za različitu riječ iste dužine a 15 poena za dužu riječ. Tako dolazimo do apsurdne situacije da je npr.  zadata riječ NEVEROVATAN, pa se u tom slučaju za riječ NEVEROVATAN dobija 27 poena a za NEVEROVATNA se dobija 32 poena.

2. Moj broj: Tačan broj bi trebao nositi 20 poena, a približan 10 poena. Nije loš ni sistem bodovanja na ovom sajtu (ovde je jako dobra stvar što postoji solidna ravnoteža u bodovanju pojedinačnih igara). Meni ne smetaju dvocifreni (pa čak ni jednocifreni) brojevi jer je vjerovatnoća njihovog pojavljivanja ipak u domenu statistike.

3. Spojnice: Slažem se da je ovo trenutno najslabija igra i ako bude nekih izmjena igara - ona bi trebala biti prva na udaru (recimo - povratak berze ne bila loša stvar). Dok je u kvizu sramotno je da jedan spojen par nosi samo 1 poen. Trebalo bi da nosi bar 2 poena, a da, recimo, kada protivnik preuzme igru nosi 1 poen. Nemam ništa protiv ni sotalih varijacija na ovu temu (3 i 2 poena ili obojici po 2 poena). Ovako maksimalnih 10 spojenih parova nosi poena kao jedan odgovor u KZZ.

4. Skočko: Nema nikakvog smisla da kombinacija pogođena u prva dva pokušaja nosi 20, u trećem i četvrtom 15, a u petom i šestom 10 poena (i preuzeta igra 5 poena). Ako se dobro igra pogađa se iz petog ili šestog pokušaja, a pogodak u prva dva - tri je čista sreća. Ne vidim razloga da se ta sreća dodatno boduje. Najbolje bi bilo da pogađanje kombinacije u bilo kom od šest pokušaja nosi 20 poena, a u slučaju preuzimanja igre 10 poena. I u slučaju ove igre sistem bodovanja je mnogo bolji na ovom sajtu.

5. Ko zna zna: Činjenica je da ova igra nosi previše poena u odnosu na ostale igre (+100, ali i -50). Ne vidim prostora da tu treba nešto drastično mijenjati. Ta disproprcija bi se najbolje ublažila sa povećanjem bodova u (nekim) drugim igrama. Kada bi oba takmičara dobila po pet pitanja eliminisao se faktor brzine (koji nekada previše utiče na odlučivanje pobjednika, a ne bi trebao). Međutim u tom slučaju bi se moglo desiti da takmičari ne dobiju pitanja iste težine. Inače, sviđa mi se koncepcija da pitanja budu iz deset različitih oblasti (otprilike se zna koje po redu pitanje je iz koje oblasti).

6. Asocijacije: Što se tiče bodovanja u ovoj igri nema primjedbi. Potpuno se slažem sa predlogom da svaki takmičar ima svoje vrijeme (kao u šahu). Ovako se dešava da neki takmičari do iritantnosti zloupotrebljavaju ovu nelogičnost u propozicijama. Ako ništa - onda bar da ukinu mjerenje vremena.

6 za
3 protiv
bookresh
2011-06-18
???

Ja bih pored spojnica izbacio i skocka. Prosto, kad se nauci sistem, igra vise ne predstavlja izazov, vec sigurne poene. A nije mi ni zanimljivo za gledanje, samo se nerviram kad takmicari uludo trose pokusaje, pogotovu kad se ipak uz pomoc srece izvuku...

4 za
8 protiv
Slobodan
2011-06-18
???

Slobodan napisa...

Ja bih pored spojnica izbacio i skocka. Prosto, kad se nauci sistem, igra vise ne predstavlja izazov, vec sigurne poene. A nije mi ni zanimljivo za gledanje, samo se nerviram kad takmicari uludo trose pokusaje, pogotovu kad se ipak uz pomoc srece izvuku...

...skocka nikako ne treba izbaciti

11 za
1 protiv
klasicna budala
2011-06-18
???

Можда би био занмљивији Скочко, кад би се скратио за један покушај? Онда би већ било теже завршити...

5 za
9 protiv
Dušan Antić
2011-06-19
???

Dušan Antić napisa...

Можда би био занмљивији Скочко, кад би се скратио за један покушај? Онда би већ било теже завршити...

...pa dobro, meni licno bi bilo svejedno, jer skocka resavam u 5 pokusaja maksimalno. Ko nije pratio odlicne Kalimistove postove o resavanju skocka, nazalost razbacane po razlicitim temama, moze da pogleda npr. ovde:

http://www.tnelson.demon.co.uk/mastermind/

http://www.tnelson.demon.co.uk/mastermind/table.html

Tu je dat algoritam za resavanje Skocka (tj. Mastermind-a) koji se malo razlikuje od Kalimistovog, ali takodje garantuje resavanje kombinacije u 5 pokusaja.

Postoji nekoliko slicnih igara koje su potekle iz Mastermind-a, mozda bi neka od njih mogla da zameni skocka; koga zanima:

http://www.fileserve.com/file/KN9769J/Supermind22Setup.rar

Mislim da bi bilo daleko zanimljivije (bar meni) da se skocko ovakav kakav je - pogadja naizmenicno...

3 za
3 protiv
Slobodan
2011-06-19
???

milku canic bih ofarbala u crno kosu i stavila crni kreon na oci... kao neka metalka ili vamp ili neka kruela de vil... 

4 za
7 protiv
masxa
2011-06-20
???

Ако у Асоцијацијама не може као у шаху, могла би водитељка после одређеног времена (и неког визуелног сигнала), четири-пет секунди, аутоматски да прозове другог.

4 za
3 protiv
Matorac
2011-06-20
???

masxa napisa...

milku canic bih ofarbala u crno kosu i stavila crni kreon na oci... kao neka metalka ili vamp ili neka kruela de vil... 

...Greška ti je što na kraju posta nisi postavila Smeška. Ovako si ostala neshvaćena, što je rezultiralo odnosom 3:1 za "protiv" tvoje ideje. Sa Smeškom bih ja prvi glasao "za". ali sam u ovoj situaciji uzdržan.

4 za
5 protiv
Čika Paja
2011-06-20
???

A vidite, za mene koji sam se nadao nekoj daljoj polemici vezanoj za skocka, masxa-in odgovor je bio toliko neocekivan i samim tim me toliko iskreno zasmejao, da sam joj morao dati svoj yes

4 za
2 protiv
Slobodan
2011-06-20
???

Ko je rekao da se šalila?   wink

4 za
1 protiv
Словић Славко
2011-06-22
???

Бодовање у игри "Мој број" мора да се промени и да буде слично као овде. Последњих неколико дана се дешавало да такмичар потпуно незаслужено освоји бодове зато што је онај други погрешио, а он је пријавио 25 или 50. Нека нађе нешто бар +/- 10 па нека носи бодове.

Да ли је неко од учесника, Слађан, Браца... поменуо тамо тако нешто?

3 za
2 protiv
Matorac
2011-07-18
???

Sasvim sam saglasan da  bodovanje te igre treba da se promeni, ali nismo razgovarali o tome. Doduše, nikad nije kasno da im se obratimo, pogotovo ako se udružimo :)

4 za
1 protiv
Braca
2011-07-18
???

zar nije fer da se za dacno dobijeni broj npr daju 30 poena. a ako se slazete mozemo to zajedno da ucinimo. samo ako se slazete.

1 za
3 protiv
vukan zivancevic
2011-07-19
???

vukan zivancevic napisa...

zar nije fer da se za dacno dobijeni broj npr daju 30 poena. a ako se slazete mozemo to zajedno da ucinimo. samo ako se slazete.

 

То јесте фер, али није фер да кажеш само 25 и добијеш све бодове.

5 za
0 protiv
Matorac
2011-07-20
???

Zna li neko kakve nam nove igre sprema urednistvo Slagalice?

2 za
0 protiv
Nuredin Gebreselasije
2011-08-17
???

Čuo sam ovde na forumu da se Parovi i Skočko ukidaju, a kakve su te 2 nove igre i dalje ne znam.

4 za
0 protiv
Paun93
2011-08-17
???

Paun93 napisa...

Čuo sam ovde na forumu da se Parovi i Skočko ukidaju, a kakve su te 2 nove igre i dalje ne znam.

...Да ли супервизор планира да их и овде укине и прилагоди новим?

2 za
0 protiv
Matorac
2011-08-17
???

Uveo bih ukrštenicu,peščanik,marienbad i ostale igre koje su bile pre 15 god.

2 za
4 protiv
Šćepa
2011-08-18
???

Matorac napisa...

Paun93 napisa...

Čuo sam ovde na forumu da se Parovi i Skočko ukidaju, a kakve su te 2 nove igre i dalje ne znam.

...Да ли супервизор планира да их и овде укине и прилагоди новим?

... ne. Možda se predomislim kada vidimo koje su to nove, ali mislim da bez skočka to stvarno ne bi bilo "to".

13 za
0 protiv
Supervizor
2011-08-18
???

Paun93 napisa...

Čuo sam ovde na forumu da se Parovi i Skočko ukidaju, a kakve su te 2 nove igre i dalje ne znam.

Izvinjavam se, ipak sam dao pogrešnu informaciju. Samo se Parovi ukidaju. smiley

5 za
3 protiv
Nikola Lukić
2011-08-18
???

I bilo je krajnje vreme da se Parovi ukinu, a  dobro je što Skočko ostaje.
 

7 za
0 protiv
Paun93
2011-08-18
???

Да ли планирају да промене и водитељке?

9 za
0 protiv
Matorac
2011-08-21
???

Matorac napisa...

Да ли планирају да промене и водитељке?

...Da ,pregovaraju sa Marijom Mutolom i Njurkom Montalvocool...

6 za
0 protiv
Nuredin Gebreselasije
2011-08-21
???

Nuredin Gebreselasije napisa...

Matorac napisa...

Да ли планирају да промене и водитељке?

...Da ,pregovaraju sa Marijom Mutolom i Njurkom Montalvocool...

...Ova ti je dobra, Hajle.Znam da je Marija Lurdes iz Mozambika i da je Niurka bila skakacica ali ne i odakle je.Inace, za koji dan pocinje jedna od mojih omiljenih sportskih poslastica.

3 za
0 protiv
raborg
2011-08-21
???

Voditeljke, u paketu sa Milkom Canic, ima i drugih strucnjaka za jezik u zemlji. A pre sledeceg angazmana, Marija bi trebala da prodje neki psiho test, al laganiji, sto je sigurno, sigurno.

3 za
4 protiv
Svrkota Tica Nedjeljko
2011-08-21
???

@ Nuredin (peripatetičar)

Da sve bude u skladu sa filozofskom školom koju propagirate, takmičari bi mogli u toku emisije da šetaju, ili još bolje da trče da bi stigli voditeljku Mutolu, i tako čuju pitanje i ostvare prednost nad protivnikom.

 

Peripateticki znači otprilike hodajući, šetajući. Pripadnici ove škole su bili Aristotelovi sledbenici i naziv se vezuje za navodnu Aristotelovu sklonost da predaje hodajući.

5 za
1 protiv
lascaux
2011-08-21
???

Matorac napisa...

По мом мишљењу Мој број би требало бодовати као овде. Да и  онај други, ако први погреши, мора да има бар за десет мањи или већи од траженог.

Ово сам написао још летос.

Вечерас је Александар узео поене зато што је Тамара одустала од рачунања и пријавила само 25, а он је једноставно додао још 15 и пријавио број ближи задатоме  (беше деветсто и нешто), 40. Можда је нешто и израчунао, али није хтео да ризикује.

4 za
1 protiv
Matorac
2011-10-09
???

Da, broj je bio 963, mogao se relativno lako dobiti (deljiv sa 9, a 9 ponudjeno...). U drugoj igri se trazio broj 6, sa ponudjenom sesticom... tja...

1 za
1 protiv
Slobodan
2011-10-09
???

(25 x4 +5 +2) x9

5 za
4 protiv
Gale Djordjevic
2011-10-09
???

A tek skocko ono je vec bila sramota , imao je 4 znaka na pogresnim mestima a on u sledecem pokusaju dva znaka stavlja na ista mesta ???????????

5 za
1 protiv
Gale Djordjevic
2011-10-09
???

Definitivno je potrebno promeniti nacin bodovanja u igri Brojevi, ona nova igra mi se uopste ne svidja, smanjiti broj poena za slova i asocijacije...

2 za
2 protiv
Dejan Svjetlana Popović
2011-10-10
???

Da se ja pitam, verovatno bih zamenio ovu novu igru sa nekom popularnom igrom iz ranijih ciklusa. :)

4 za
0 protiv
Mr. Eko
2011-12-06
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0165 sec.

Copyright © 2024