NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

takmičenje u pravoj slagalici

Da li je neko od vas razmišljao ,da se prijavi,da se takmiči u pravoj slagalici?

14 za
6 protiv
jaleeee
2011-12-11
???

jaleeee napisa...

Da li je neko od vas razmišljao ,da se prijavi,da se takmiči u pravoj slagalici?

...razmisljali dule vukovic i marina i danijel popovic ,al odustali kad videli da tamo ne moze da se gugla

33 za
1 protiv
klasicna budala
2011-12-11
???

klasicna budala napisa...

jaleeee napisa...

Da li je neko od vas razmišljao ,da se prijavi,da se takmiči u pravoj slagalici?

...razmisljali dule vukovic i marina i danijel popovic ,al odustali kad videli da tamo ne moze da se gugla

...ovde je vreme ograničeno,ne verujem da tako brzo mogu da se nadju odgovori na pitanja.Aneverujem da moze da se gugla na igri moj broj,slagalica skočko, i asocijacije

7 za
10 protiv
jaleeee
2011-12-11
???

DA, RAZMISLJAM, VRLO INTENZIVNO... ALI... NE ZIVIM U SRBIJI!

6 za
1 protiv
SLADJANA GAVRILOVIC
2011-12-17
???

SLADJANA GAVRILOVIC napisa...

DA, RAZMISLJAM, VRLO INTENZIVNO... ALI... NE ZIVIM U SRBIJI!

...ffuišp'ioapi

1 za
6 protiv
Stefan Bunjevac
2012-01-12
???

Stefan Bunjevac napisa...

SLADJANA GAVRILOVIC napisa...

DA, RAZMISLJAM, VRLO INTENZIVNO... ALI... NE ZIVIM U SRBIJI!

...ffuišp'ioapi

...pravi si bunjevac

3 za
2 protiv
klasicna budala
2012-01-12
???

Pozz. . . zanima me samo, kako se zvao decko koji je veceras izgubio u slagalici?? Hvala :)

2 za
2 protiv
Snezana Jovicic
2012-01-16
???

Ja mislim da je Mina

2 za
2 protiv
Саша Момић
2012-01-16
???

Razmisljala jesam, ali realno, uopste ne znam da slazem slova, mada mi sve ostalo, bez lazne skromnosti, dosta dobro ide. Al dok se ne upraksam u slagalici nista od toga, jer mi neko u toj igri moze pobeci 40 poena, a zasto samo ucestvovati?! Mora se i pobediti, il bar biti dostojan protivnik!

8 za
3 protiv
Tina Kustor
2012-01-16
???

Ne, nema tu para.

2 za
2 protiv
Tanc
2012-01-17
???

Hvala Sasha, a jel znas mozda prezime?? :))

1 za
1 protiv
Snezana Jovicic
2012-01-17
???

Mina Djuric

5 za
1 protiv
Spagana
2012-01-17
???

hvala :)

2 za
1 protiv
Snezana Jovicic
2012-01-17
???

Prekjuce je bilo pitanje: "U kom gradu su bile Zimske olimpijske igre 1974 i 1986 godine?"  Normalno da nijedan nije znao odgovor, jer u tim godinama uopste nisu bile olimpjske igre... E, Milka, Milka...

6 za
4 protiv
Rastislav Spevak
2012-01-19
???

Kako je odgovor bio Insbruk, u pitanju su 1964 i 1976. Cccc :D

5 za
2 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2012-01-19
???

Slagalica je zanimljiva i svakako da zelim da se prijavim! Gledam je svako vece!!!  Pozdrav  !!!

3 za
1 protiv
ŽELJKA98"
2012-01-19
???

Evo sada sam trazio po internetu nisu supervizori pogrešili ,održane su igre u insburgu 1964 i 1976 god,pronasao sam tabelu sa mestima održavanja olimpijskih igara

2 za
8 protiv
jaleeee
2012-01-19
???

jaleeee napisa...

Evo sada sam trazio po internetu nisu supervizori pogrešili ,održane su igre u insburgu 1964 i 1976 god,pronasao sam tabelu sa mestima održavanja olimpijskih igara

...

Naravno da su odrzane, ali u emisiji su POGRESNE godine 1974 i 1986, po deset godina vise...

4 za
1 protiv
Rastislav Spevak
2012-01-19
???

I nije Insburg nego Insbruk u Austriji. 1976 su tamo odrzane drugi put, jer je neki grad (sad se ne secam vise koji) dobio organizaciju Igara, ali su posle odustali pa je upao Insbruk ponovo...

3 za
1 protiv
Rastislav Spevak
2012-01-19
???
Denver je otkazao.
2 za
1 protiv
vkrnac
2012-01-20
???

Kako nekoga devojka,traktor i bicikl asociraju na korpu?Pazite,devojka da asocira na korpu?Molila bih da mi autor ove asocijacije ovo objasni,izgleda da sam glupa...

10 za
4 protiv
Spagana
2012-01-20
???

Kad te devojka ostavi kaze se u zargonu da si dobio korpu od devojke, traktor i bicikl mogu da imaju korpu i korpa za prodavnicu... Jedna od tezih asocijacija u poslednje vreme

7 za
4 protiv
dejan86
2012-01-20
???

Mislio sam da gori ciklus od proslog ne moze da bude, ali ovaj je bas dibidus. Vecerasnji plavi takmicar koliko ocigledno ne ume da resava skocka kroz ceo ciklus, a koliko srece ima da nabada resenja, obicno iz poslednjeg pokusaja, kada su sanse 50, a neretko i 30%, ne bi trebalo da igra Slagalicu vec kladionicu. Obojici finalista limit koji retko dobace u prvoj igri je 7-8 slova, opste znanje jedva prosecno. Jedan od polufinalista imao je u ovom ciklusu 7 pobeda,  glat je izgubio u polufinalu od ne bas reprezentativnog finaliste, a onda jednako ubedljivo u borbi za trece mesto.

Jedino pozitivno je sto su obojica finalista skoro podjednako losi pa je donekle neizvesno za gledanje...

18 za
1 protiv
kotopaksi
2012-01-20
???

Zna li neko od kada je Milka Canić supervizor  u Slagalici

5 za
3 protiv
jaleeee
2012-01-20
???

kotopaksi napisa...

Mislio sam da gori ciklus od proslog ne moze da bude, ali ovaj je bas dibidus. Vecerasnji plavi takmicar koliko ocigledno ne ume da resava skocka kroz ceo ciklus, a koliko srece ima da nabada resenja, obicno iz poslednjeg pokusaja, kada su sanse 50, a neretko i 30%, ne bi trebalo da igra Slagalicu vec kladionicu. Obojici finalista limit koji retko dobace u prvoj igri je 7-8 slova, opste znanje jedva prosecno. Jedan od polufinalista imao je u ovom ciklusu 7 pobeda,  glat je izgubio u polufinalu od ne bas reprezentativnog finaliste, a onda jednako ubedljivo u borbi za trece mesto.

Jedino pozitivno je sto su obojica finalista skoro podjednako losi pa je donekle neizvesno za gledanje...

...Данас је мали имао четири нуле. Смешно за финале.

11 za
2 protiv
Matorac
2012-01-21
???

kotopaksi napisa...

Mislio sam da gori ciklus od proslog ne moze da bude, ali ovaj je bas dibidus. Vecerasnji plavi takmicar koliko ocigledno ne ume da resava skocka kroz ceo ciklus, a koliko srece ima da nabada resenja, obicno iz poslednjeg pokusaja, kada su sanse 50, a neretko i 30%, ne bi trebalo da igra Slagalicu vec kladionicu. Obojici finalista limit koji retko dobace u prvoj igri je 7-8 slova, opste znanje jedva prosecno. Jedan od polufinalista imao je u ovom ciklusu 7 pobeda,  glat je izgubio u polufinalu od ne bas reprezentativnog finaliste, a onda jednako ubedljivo u borbi za trece mesto.

Jedino pozitivno je sto su obojica finalista skoro podjednako losi pa je donekle neizvesno za gledanje...

...Ја сам мислио да је ово један од квалитетнијих циклуса, стварно је у квалификацијама било неколико одличних борби, али финале је катастрофално, неки озбиљнији играч би добио обојицу финалиста заједно!

9 za
2 protiv
mjaguar
2012-01-21
???

Могао бих и ја нешто да кажем, као "мали који је имао четири нуле данас".

Не бих се нешто претерано "бранио", али бих ипак волео да кажем нешто на тренутну тему. Ту првенствено мислим на игру "Ко зна зна", јер 80% питања на која нисам одговорио у овом финалу, објективно нисам ни знао. Код оних 20 %, рекао бих , нисам био сасвим сигуран, па се зато нисам ни јавио, а требало је.

Што се скочка тиче, евидентно је да не користим алгоритам приликом решавања. Али не користи га ни већина такмичара. И онај проценат који га користи, понекад погреши у једном кораку, и тако себи умањи шансе за тачну комбинацију. Знам да је овај систем (ако се тако може и назвати) који користим, прилично непрецизан, јер врло лако оставља шансу од 33 или 50 % за погодак у последњем покушају, али како сам почео од прве емисије, тако завршавам и у последњој. Не мислим да сам због тога "испустио" победу.

Кладионицу играм повремено, и не иде ми баш од руке, тако да ћу се ипак држати скочка, и вежбати његово решавање на овом сајту. ;)

А што се тиче проблема "пада концентрације", и те како је могућ, с обзиром на то да се финале наравно снимало током једног дана, што знају сви људи који су у њему учествовали, а има их на овом сајту.

Поздрав од "не баш репрезентативног финалисте".

13 za
8 protiv
Bassnectar
2012-01-21
???

Bassnectar napisa...

Могао бих и ја нешто да кажем, као "мали који је имао четири нуле данас".

Не бих се нешто претерано "бранио", али бих ипак волео да кажем нешто на тренутну тему. Ту првенствено мислим на игру "Ко зна зна", јер 80% питања на која нисам одговорио у овом финалу, објективно нисам ни знао. Код оних 20 %, рекао бих , нисам био сасвим сигуран, па се зато нисам ни јавио, а требало је.

Што се скочка тиче, евидентно је да не користим алгоритам приликом решавања. Али не користи га ни већина такмичара. И онај проценат који га користи, понекад погреши у једном кораку, и тако себи умањи шансе за тачну комбинацију. Знам да је овај систем (ако се тако може и назвати) који користим, прилично непрецизан, јер врло лако оставља шансу од 33 или 50 % за погодак у последњем покушају, али како сам почео од прве емисије, тако завршавам и у последњој. Не мислим да сам због тога "испустио" победу.

Кладионицу играм повремено, и не иде ми баш од руке, тако да ћу се ипак држати скочка, и вежбати његово решавање на овом сајту. ;)

А што се тиче проблема "пада концентрације", и те како је могућ, с обзиром на то да се финале наравно снимало током једног дана, што знају сви људи који су у њему учествовали, а има их на овом сајту.

Поздрав од "не баш репрезентативног финалисте".

...Искрено, лоше си се показао у финалу, све критике су на месту, али немој да те поколебају, Навијао сам за тебе па ме твоја игра додатно нервира, поготову што противник може глатко да се добије. Како год, остварио си леп резултат и зато уживај.

14 za
4 protiv
mjaguar
2012-01-21
???

Ja sam pokusao da se prijavim 2 puta pre nekoliko godina i ispunio sam svesku koju vam posalju sa zadacima, mislim da sam resio oko 98% gradiva, ali to nije bilo dovoljno da me pozovu. Izgleda da i tu pale veze, mada gledajuci emisije poslednjih godina izgleda kao da biraju ljude sa manje znanja i umeca. Dakle nemojte mnogo da se trudite kod resavanja...  A sad sam i ja daleko od Srbije pa sam srecan sto postoji internet-varijanta.

4 za
5 protiv
Nele i Jela
2012-01-21
???

klasicna budala napisa...

Stefan Bunjevac napisa...

SLADJANA GAVRILOVIC napisa...

DA, RAZMISLJAM, VRLO INTENZIVNO... ALI... NE ZIVIM U SRBIJI!

...ffuišp'ioapi

...pravi si bunjevac

...klasicna budala napisa...

Stefan Bunjevac napisa...

SLADJANA GAVRILOVIC napisa...

DA, RAZMISLJAM, VRLO INTENZIVNO... ALI... NE ZIVIM U SRBIJI!

...ffuišp'ioapi

...pravi si bunjevac

...a tebi je odgovarajuci nik...

2 za
7 protiv
Velimir Drezgic
2012-01-22
???

Da se vrati kviz Sam protiv svih, pa cu da ucestvujem uzivo. Ili  Visoki napon u onom obliku. A ovako u slagalici ne daju  lovu, tako da nije ni primamljivo ni zanimljivo.

1 za
11 protiv
Aleksandar Safranec
2012-01-22
???

I u današnjoj finalnoj emisiji jedan žestok promašaj supervizora.  Mesto Mol nije u Banatu, nego u Bačkoj, između Ade i Bačkog Petrovog Sela...

8 za
2 protiv
Rastislav Spevak
2012-01-22
???

jaleeee napisa...

klasicna budala napisa...

jaleeee napisa...

Da li je neko od vas razmišljao ,da se prijavi,da se takmiči u pravoj slagalici?

...razmisljali dule vukovic i marina i danijel popovic ,al odustali kad videli da tamo ne moze da se gugla

...ovde je vreme ograničeno,ne verujem da tako brzo mogu da se nadju odgovori na pitanja.Aneverujem da moze da se gugla na igri moj broj,slagalica skočko, i asocijacije

...slozila bih se jedino za slagalicu, ali za sve ostalo naravno da postoji mogucnost varanja i naravno da ce uvek biti ljudi koji ce to zloupotrebiti samo meni nikada nece biti jasno zasto :D Mislim ko da imaju nesto od toga, sta, sto cu ja misliti da su pametni, ne poznajem ih tako da to za mene nije od znacaja, a da ih poznajem ne bi mi bili potrebni rezultati nekog kviza da procenim da li su inteligentni ili ne. I da ja placam da bih ucesvovala u nekom takmicenju, pa onda bih se takmicila, a ne bacala pare ( koje usput i nisu neke ali ovo igram iz dosade ).

5 za
2 protiv
Marija ಌஜಌ Krcmar
2012-01-23
???

mjaguar napisa...

Bassnectar napisa...

Могао бих и ја нешто да кажем, као "мали који је имао четири нуле данас".

...Искрено, лоше си се показао у финалу, све критике су на месту, али немој да те поколебају, Навијао сам за тебе па ме твоја игра додатно нервира, поготову што противник може глатко да се добије. Како год, остварио си леп резултат и зато уживај.

Мали, теби заправо свака част. Знао си више него што се од тако младог човека очекује. Мјагуар ти је лепо рекао да си нас изнервирао баш зато што смо навијали за тебе. Главу горе и нека те срећа прати куд год кренуо.

15 za
3 protiv
Matorac
2012-01-24
???

Kvalitet celog ciklusa ponajbolje ilustruje druga partija PF izmedju drugoplasiranog i cetvrtoplasiranog takmicara, Damjana i Mine. U njoj sam primetio nekoliko momenata koji veoma reprezentativno svedoce o kvalitetu takmicara. Necu da sudim o prve dve igre, jer one najvise zavise od dnevne koncentracije i mentalne razgibanosti, pa ako ti cinioci zakazu nije nemoguce pruziti nesto slabije rezultate. Nevolja je samo sto sva cetvorica prvoplasiranih u ovom ciklusu, zbirno posmatrano, nisam siguran da su 5-6 puta sastvaili najduzu rec u prvoj igri. Sto se tice brojeva, oni su verovatno bili jedan od nekoliko zicera u ovoj emisiji koje su oba takmicara realizovali.

Treca igra, resenje prvog niza - POLTRON. Ok, mozda ne bas nesto sto bi svakome sinulo u prvom momentu, ali kako kod prvog tako i kod poslednjeg koraka kolona ostaje bez resenja. Drugi deo igre, resenje niza - POZEREVAC. Prvi put kada su se oba takmicara propisno obrukala. Sve do 'Bambija', ni nasa cuvena slikarka, ni ergela, ni Milos Obrenovic, ni Pozerevacki mir nisu bili dovoljni da bi se takmicari dosetili resenja. Najblaze receno, nedopustivo, narocito za PF. Skocka prvi takmicar ne resava, drugi standardno hazarderski dolazi do resenja iz poslednjeg pokusaja. U KZZ, 2. pitanje glasi - U kom antickom gradu se nalaze lavlja vrata - kapija? Ovde sam bio malo iznenadjen sto Damjan ovo nije znao, jer sam stekao utisak da ne stoji lose sa istorijom, a tim pre sto je Mina tacno odgovorio, za koga ne bih rekao da bas vlada materijom. A to je dokazao i na sledecem pitanju: Matematicar i fizicar iz 18. veka Boskovic zvao se...? Cinjenica da se neko ko je zabelezio 7 pobeda u ciklusu ni ne javi na ovakvo pitanje zaista ne moze da ide u prilog kvaliteta ovog ciklusa. Od preostalih neodgovorenih pitanja, mislim da su Kominterna i Levant bili nesto sto je bar jedan od dvojice takmicara trebalo da zna. I za kraj Ascoijacije, da prethodni utisak bude upotpunjen: Prvog takmicara resenja kolona FILOZOF i OTROV asociraju na Platona. smiley Zatim crveni takmicar resava jos jednu kolonu - ATINA, i kada je svakome ko je bio na 2 casa filozofije u srednjoj skoli bilo jasno da je konacno resenje SOKRAT, crveni takmicar odgovara ARISTOTEL. Sad da ne bude da je ovaj odgovor cisto lupetanje, iako to, ruku na srce, jeste, kao i prethodni, treba istaci da postoji legenda da je Aristotel umro od trovanja jednom vrstom ljutica, kao i druga da je otrovao Aleksandra Makedonskog, sto pominje i Ducic u Blagu cara Radovana. Medjutim, ako je neko zbog poznavanja tako opskurnih podataka asocirao, uz prethodne tri kolone, na Aristotela, prosto je neverovatno da ne zna i da mu pre toga ne padne na pamet  najpoznatija smrt trovanjem u istoriji filozofije, ona Sokratova. Plavi takmicar potom, logikom - Ako nisu Platon i Aristotel, onda je Sokrat, dolazi do resenja Asocijacije.

Sve u svemu, slab ciklus u kome je, po opstem utisku, Damjan mogao lako da trijumfuje, medjutim tri poraza sa solidnom razlikom u finalu i jedna izuzetno tesna pobeda svedoce da krajnji poredak i nije nezasluzen.

9 za
3 protiv
Erazmo
2012-01-24
???

Marija ಌஜಌ Krcmar napisa...

jaleeee napisa...

klasicna budala napisa...

jaleeee napisa...

Da li je neko od vas razmišljao ,da se prijavi,da se takmiči u pravoj slagalici?

...razmisljali dule vukovic i marina i danijel popovic ,al odustali kad videli da tamo ne moze da se gugla

...ovde je vreme ograničeno,ne verujem da tako brzo mogu da se nadju odgovori na pitanja.Aneverujem da moze da se gugla na igri moj broj,slagalica skočko, i asocijacije

...slozila bih se jedino za slagalicu, ali za sve ostalo naravno da postoji mogucnost varanja i naravno da ce uvek biti ljudi koji ce to zloupotrebiti samo meni nikada nece biti jasno zasto :D Mislim ko da imaju nesto od toga, sta, sto cu ja misliti da su pametni, ne poznajem ih tako da to za mene nije od znacaja, a da ih poznajem ne bi mi bili potrebni rezultati nekog kviza da procenim da li su inteligentni ili ne. I da ja placam da bih ucesvovala u nekom takmicenju, pa onda bih se takmicila, a ne bacala pare ( koje usput i nisu neke ali ovo igram iz dosade ).

...ja bih smanjio vreme na igrama ko zna zna i spojnice tako bi se umanjila upotreba googla

5 za
3 protiv
jaleeee
2012-01-24
???

@ Matorac

Хвала на тако лепим речима ! ;)

 

@ Erazmo

Слажем се,  и сматрам да сам заслужено изгубио у финалу, мада мислим да је превагу дефинитивно донела 3. емисија, у којој (не знам због чега), нисам могао да се саставим после прве игре, коју сам, парадоксално, одиграо одлично.

Све у свему, био бих лажно скроман кад бих ово своје учешће оценио као неуспешно, јер сматрам да је долазак до финала квиза Тв Слагалица добар успех.

9 za
0 protiv
Bassnectar
2012-01-31
???

Ja se prijavila i odmah su mi poslali tužbu zbog neplaćanja TV pretplate. Naravno, nisu me pozvali.

5 za
1 protiv
Kalipso
2012-02-01
???

Kako mogu da se prijavim za ucesce na Slagalici?
Moze neko detaljno da mi objasni?

2 za
0 protiv
Igor kepec
2012-02-06
???

Igor kepec napisa...

Kako mogu da se prijavim za ucesce na Slagalici?
Moze neko detaljno da mi objasni?

...

Poštovani,

Sa sajta Radio-televizije Srbije preuzmite test prijavu, popunite je i pošaljite na email adresu

slagalica@mail.com.

Link za preuzimanje test prijava:

http://www.rts.rs/page/rts/sr/rts+predstavlja/story/213/Emisije/168801/Kviz+serija+"TV+Slagalica".html

Saveti:

1. Nemojte da kupujete enigmatske časopise u kojima se nalaze test prijave za "Slagalicu", jer pisane prijave koje stižu poštom ne obrađuju, odnosno - ne tretiraju, već nekoliko godina. 

 2. Izaberite 2 test prijave sa sajta koje Vam odgovaraju i pošaljite je, ali ne istovremeno. Dešavalo se da neko pošalje samo jednu prijavu i da ga pozovu već posle 3-4 nedelje na snimanje. Pošto godišnje postoji 6 ciklusa kviza, samim tim i 6 puta godišnje formiraju liste potencijalnih takmičara,  moj predlog je da naizmenično šaljete navedene 2 prijave na desetak dana. Možda Vam se posreći, pa Vas pozovu u roku od 30 dana - a možda budete čekali i nekoliko meseci.

3. Ukoliko ste već učestvovali u "Slagalici", neće Vas pozvati - osim u slučaju da naprave previd. 

4. Veća je verovatnoća da Vas pozovu ako ste mlađa osoba. Mala verovatnoća je da Vas pozovu ako ste u penziji. Prema mojoj gruboj (nepotpunoj) statistici, u jednom ciklusu pozovu jednog ili nijednog penzionera. 

5. Prema pravilima kviza, takmičar treba da ima najmanje 16 godina.da

ananadadddojo6. Ukoliko Vas posluži sreća - na takmičenje će Vas pozvati Jovan, veoma prijatan mlad čovek.

7. Kada dođete u studio, izbegavajte bilo kakav kontakt sa rediteljem "Slagalice" Živojinom Čelićem. U pitanju je veoma neprijatna osoba - kada izgubi kompas, vređa i zaposlene i takmičare. Da ne govorim o tome što "upada" u studio i isključivo priča neprijatne viceve sa seksualnom tematikom. Nažalost, pošto je u pitanju javno preduzeće - može mu se. Sve u svemu, osobe koje se nalaze u samom studiju (voditeljka Danijela Pantić, supervizor Milka Canić, pomoćnik reditelja Ljuba Pena, kamermani, tonci itd.) su daleko prijatnije od osoba koje se nalaze u masteru (reditelj, majstor tona itd.)

Izvinite što sam bio opširan, ali će Vam, nadam se, koristiti.

SREĆNO!

18 za
0 protiv
nocnik
2012-02-06
???

- nastavak-

8. O snimanju

Treba da budete u 10:30 u zgradi RTS-a na Košutnjaku. Snimanje počinje oko 10:45, ukoliko nema tehničkih problema. Sredom se snima pet emisija, a četvrtkom - četiri.

Za razliku od nekih drugih kvizova, RTS Vam neće refundirati troškove putovanja - s obzirom na to da takmičari dobijaju na poklon knjigu.

Ukoliko ste udaljeni od Beograda više od 100 km, najbolje je da uoči snimanja prenoćite u Beogradu kod prijatelja/prijateljice - kako biste na snimanje došli odmorni. Ako dođete u studio neodmorni (neispavani), bićete usporeniji, tj. koncentracija, logika, kombinatorika (sa slovima i brojevima) i refleksi (u igri "Ko zna zna") neće da budu na nivou.

Zamislite situaciju da neko treba da dođe iz Vranja i da se takmiči. Ako pođe autobusom ili vozom, do glavne stanice u Beogradu treba da putuje 5 časova i posle toga mu treba još dodatnih 20-30 minuta do Košutnjaka, gradskim prevozom. Spavanje u prevoznom sredstvu ne može da zameni krevet.

Sve u svemu, dođite na snimanje odmorni.

9. O igrama:
 
a) "slagalica" - u softver unesu reč od 10 ili 11 slova, a zatim ih softver izmeša i doda jedno ili dva slova proizvoljno;
b) "skočko" - uvežbajte otvaranje sa početnom kombinacijom "3+1" ili "1+3", mislim da je daleko efikasnija od kombinacije "2+2" (pogledajte na ovom sajtu savete kolega);
c) "ko zna zna" - nemojte da se prijavljujete više puta pre vremena, jer ćete da se nepotrebno "istrošite". Dovoljno je da se prijavite jednom, a pravi trenutak je kada voditeljka završi sa čitanjem pitanja. Evo primera kako se ne treba prijavljivati
http://www.youtube.com/watch?v=AhfzcERI7_Y.


10. Najčešće greške su u igri "ko zna zna". Tokom ciklusa, 10-20 % pitanja je loše formulisano. Kada intervenišete - najpre se bune, zatim proveravaju, i kada se ispostavi da ste u pravu - zamene pitanje, umesto da vam dodele 10 poena. Zapravo, iz tog razloga je crveni  takmičar Milovan i napustio snimanje. Ne kažem da mu je kultura na nivou i da bi pobedio u emisiji (verovatno ne bi!), ali  se jednostavno iznervirao

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/228114/Takmicar-se-iznervirao-i-napustio-kviz-Slagalica
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/228114/Takmicar-se-iznervirao-i-napustio-kviz-Slagalica/komentari

 

Neko ume da se izbori sa tremom, a neko ne ume.

Najvažnije je da sačuvate smirenost.

10 za
1 protiv
nocnik
2012-02-10
???

Kaze danas covek u slagalici sperma hahahahaha. Na javnom servisu sperma, Sta je sledece

2 za
6 protiv
manjifiko
2012-02-15
???

U poslednjih nekoliko emisija se u igri Moj broj toliko često dešava da zadat broj bude dvocifren, jednom čak i jednocifren, pa se ponekad pitam da li je to slučajnost (doduše, ne bih se bunio da sam na mestu takmičara kome zadaju takav broj) ? Mogli bi, ako već ne žele da ukinu pojavu jednocifrenih i dvocifrenih brojeva, da je ograniče tako da npr.  u svakoj 15-oj emisiji bude dvocifren broj, a ne skoro u svakoj emisiji, kao ovih dana...

7 za
2 protiv
Paun93
2012-02-15
???

Ja sam ucestvovala, zavrsila ciklus na 6-om mestu, i mogu reci da uopste nije tesko, a nije ni namesteno. Jedino sto ti nekad blokira mozak, kao meni u drugoj cetvrtfinalnoj igri. A u eliminacijama sam imala 7 pobeda.

10 za
1 protiv
Slavica Mkd
2012-02-16
???

Paun93 napisa...

U poslednjih nekoliko emisija se u igri Moj broj toliko često dešava da zadat broj bude dvocifren, jednom čak i jednocifren, pa se ponekad pitam da li je to slučajnost (doduše, ne bih se bunio da sam na mestu takmičara kome zadaju takav broj) ? Mogli bi, ako već ne žele da ukinu pojavu jednocifrenih i dvocifrenih brojeva, da je ograniče tako da npr.  u svakoj 15-oj emisiji bude dvocifren broj, a ne skoro u svakoj emisiji, kao ovih dana...

... о проблему  двоцифрених бројева је дискутувано више пута, сви такмичари које ја знам били су за то да се онемогући та опција. Стварно изгледа глупо када се то дешава из емисије у емисију, самим тим и престаје да буде занимљиво за гледање. Интересантан је можда мој случај, увек сам био велики противник двоцифрених (и једноцифрених) бројева, имао сам доста наступа у Слагалици и само једном ми се десило да ми дође двоцифрен број али се то десило у можда најважнијој емисији тако да је лепо легло. Чини ми се да је то постала честа појава у последњим циклусима, као што је честа и појава(која мене излуђује) да у КЗЗ буду три питања "Како се неко звао"?

1 za
1 protiv
mjaguar
2012-02-18
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0158 sec.

Copyright © 2024