NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Aman zaman više sa sportom!

Mislim, kapiram je, demokratija, kapitalizam, i sve to. Svi imaju prava da postavljaju pitanja, pa ako ima milion onih koja se tiču sporta, ona će i ući u slagalicu. Ali daj oladite malo. Pogledaj i ove kategorije foruma s leva: 5/34 su sportske, pa je l' sport čini 15% svega majku mu (većini, računam pretežno muške populacije, izgleda da...)? Sport na 5% da se svede, to je moja želja, doduše neostvariva, ali bolje i da se bunim u prazno nego da ćutim. Zahvaljujem.

13 za
13 protiv
TijanaM88
2012-04-14
???

podržavam

7 za
6 protiv
Vuk Kasalica
2012-04-15
???

Takodje, a narocito zbog ovog "aman zaman" koje govori moja baba. Mnoge izreke i fraze koje su koristili naši preci, a kojih je srpski jezik bogat, odlaze u zaborav. Drago mi je da ih još neko koristi. Ja kad u društvu kažem tako nešto budem ismejan. Sada je sve više stranih reči dok srpski jezik polako i neprimetno izumire. To moramo da sprečimo i zato koristite domaće reči. Naš jezik je prelep a amerikanci su davali milione da svoju gramatiku naprave po uzoru na Vukovu ali bezuspešno.

Izvinjavam se zbog skretanja sa teme i pozdrav za sve!!

10 za
5 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2012-04-16
???

Volela bih da mi neko objasni kada je V.Britanijom vladala dinastija Nassau?Najbolje bi bilo da se javi autor tog pitanja da pojasni taj podatak ili Supervizor da proveri tacnost.Inace,pitanje je bilo u igri KZZ pre dan-dva,a odnosilo se na to koja je dinastija vladala V.Britanijom krajem 17. i pocetkom 18. veka.Koliko ja znam.dinastija Hanover,sto je bilo ponudjeno,ali nije bilo prihvaceno kao tacan odgovor.

4 za
3 protiv
slabasna
2012-04-19
???

slabasna napisa...

Volela bih da mi neko objasni kada je V.Britanijom vladala dinastija Nassau?Najbolje bi bilo da se javi autor tog pitanja da pojasni taj podatak ili Supervizor da proveri tacnost.Inace,pitanje je bilo u igri KZZ pre dan-dva,a odnosilo se na to koja je dinastija vladala V.Britanijom krajem 17. i pocetkom 18. veka.Koliko ja znam.dinastija Hanover,sto je bilo ponudjeno,ali nije bilo prihvaceno kao tacan odgovor.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/William_III_of_England

3 za
0 protiv
Erazmo
2012-04-19
???

Danas  sam dobio spojnice u kojima se traži da se spoje izvesne pevačice sa grupama u kojima su pevale. Iako sam to "uspešno" (dodao bih nažalost) rešio, voleo bih da ne srećem više takva pitanja. Razumem da slagalicu igraju i ljudi kojima je to sasvim u redu (možda čine čak i većinu ovde), ali takva pitanja loše utiču na ugled ove igre. I po tome bi se mogla razlikovati od one slagalice na fbook-u npr. Bar po kvalitetu pitanja. 

4 za
3 protiv
lascaux
2012-06-24
???

lascaux napisa...

Danas  sam dobio spojnice u kojima se traži da se spoje izvesne pevačice sa grupama u kojima su pevale.

... Da nije možda bila igra za 1. april?

3 za
0 protiv
Supervizor
2012-06-24
???

Ne, nije za prvi april, ali su se u njoj pojavile ličnosti sa estrade. Ne kažem da ne smeju, nego da se svedu na pravu meru, baš kao i sport (zato sam i stavio u ovu rubriku). Verovatno bi se mnogo više ljudi bunilo ako bi dobili spojnice sa klasičnom muzikom, ali to je već njihov problem...

4 za
2 protiv
lascaux
2012-06-25
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0127 sec.

Copyright © 2024